| anonim_4396 a întrebat:

Imi dau intalnire cu un barbat insurat pe ascuns. Ne sarutam, ne mangaiem si ne satisfacem reciproc (prin masturbare), dar nu facem sex. Se poate considera adulter? E un pacat dpdv religios si moral?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dar drama, tu nu intelegi ca cand poti provoca suferinta si orgasmul e mult mai cool, plus ca ea e in conflict indirect cu nevasta desi e cool = exista competite, un barbat singur nu e asa atragator ca unu insurat asta se stie de mult, omul e o fiinta poligama nu-i nimic rau in asta, doar ea isi arata vaginul iar el penisul atat

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este adulter si este imoral. Evident ca este pacat din punct de vedere religios, daca esti crestina este pacat si sa te gandesti ca ai putea atinge, cu tenta sexuala un barbat care nu este sotul tau. Masturbarea partenerului sau de catre partener este considerata, de toata lumea, ca act sexual, este absolut echivalenta cu orice aclt tip de act sexual.

| RAY a răspuns:

Pacat religios e si moral dar e pentru amandoi

| Doub a răspuns:

Nu te chinuie constiinta chiar deloc?
si demnitatea ta? iuhh

| RAY a răspuns (pentru Doub):

Te chinuie dar cand ai 7 orgasme multiple pe sesiune uiti de constiinta

| Doub a răspuns (pentru RAY):

De asta omenirea din ziua de azi e un terci

| RAY a răspuns (pentru Doub):

Ca a atras-o ala nu e vina ei, e atractia fizica, ca o face cu el desi stie ca are nevasta denota ori ca o face find constienta de asta sau pur simplu el i-a promis ca o lasa pe nevasta lui sau pur simplu se satisfac resiproc

| Necunoscut112 a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta de mai multe. Evident că este păcat din punct de vedere religios şi dacă nu ne crezi, poţi întreba un preot sau duhovnicul, dacă ai. Dacă erai o persoană religioasă cu siguranţă nu făceai asta. Este şi imoral, altfel vă afişaţi în lume fără probleme, nu vă mai ascundeati dacă societatea vedea asta ca pe un lucru normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E pacat si religios si moral(e acelasi lucru)Da se poate considera si adulter.De ce sa te uiti la un barbat insurat?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce arata hot, ca atrage faptul ca e insurat, ca asta poate naste o drama

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mda bun raspuns.Dar sunt mii de tipu care arata hot si nu sunt insurati.Nu stiu ce asa de wow in a fi amanta.Esti ca o rezerva..esti pe locul 2in umbra sotiei.E injositor...macar daca tipul ala ar divorta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da foarte cool.Am inteles.Cred ca ti-ar placea daca si in Romania ai putea sa ai legal mai multe sotii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu zoey nu poti iubi mai multi trandafirii in acelasi timp, unul daca e in inima mea e destul, ma inteapa cand vrea ea sau imi da viata cand vrea ea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Awww ce romantic.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow ma bucur sa aud asta

| DaNaX20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e interzis e palpitant.winking

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar drama, tu nu intelegi ca cand poti provoca suferinta si orgasmul e mult mai cool, plus ca ea e in conflict indirect cu nevasta desi e cool = exista competite, un barbat singur nu e asa atragator ca unu insurat asta se stie de mult, omul e o fiinta poligama nu-i nimic rau in asta, doar ea isi arata vaginul iar el penisul atat

| anonim123453313 a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce ai face asa ceva. Exista atatia barbati singuri si sexy si cum ii mai vrei tu. De ce nu te gandesti la sotia omului ca este inselata... Odata ce intra in viata unui sot o amanta cu sotia lui nu se mai poarta asa cum era inainte, este mai distant si nu ii mai pasa atat de mult de sotia lui iar ea sta si se gandeste cu ce a gresit ca sa fie inselata, de ce se poarta asa distanta cu ea. Tie ti-ar conveni asa ceva? Sa fii a 3 a roata de la caruta. Nu mi s-a intamplat asa ceva doar ca am avut cunostinte si am vazut cam cum se intampla. O femeie minunata, extrem de inteligenta, a fost inselata de catre sotul ei pentru ce? pentru ca intra orice pipita in viata unuia insurat. Femeia aia acum este distrusa, era impreuna cu el din liceu si a intrat de vreo 4 ani in depresie, niciun psiholog nu o poate ajuta, efectiv este o leguma pe planeta asta. Se poarta ca o nebuna numai din cauza uneia care s-a bagat in relatia ei.

| DaNaX20 a răspuns (pentru anonim123453313):

Barbatii singuri sunt acei fraeri la care nu se uita nici una. P.S ce e interzis e foaaarte palpitant.winking

| anonim_4396 explică (pentru DaNaX20):

Vad ca doar intrebari de genul ai, esti dusa rau.

| BAD17 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa fata daca ei ii place cu din astia "insurati"e treaba ei

| anonim_4396 explică (pentru BAD17):

De asta societatea in ziua de azi e atat de rahat, ca toti "lasa". "Lasa" pe pateticul ala sa fie patetic, pe prostul ala sa fie prost, pe politicianul ala sa fure si tot asa. Avand in vedere avatarul tau, ar trebui sa stii mai bine acest video. https://www.youtube.com/watch?v=RdeHrCWBNyQ

| BAD17 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea per total e ca degeaba incercam noi sa facem ceva sa "schimbam"ceva fiindca nu are rost astia sunt oamenii asa ca decat sa le mai spui stii nu e bine asa mai bine le spui altora sa-i lase in prostia lor asta e societatea din ziua de azi.