| anonim_4396 a întrebat:

A mai folosit cineva Pregnancy test 2 in 1 de la Dr. MAX știți cumva își fac treaba calumea? Am folosit eu unul acum și a ieșit negativ dar la prețul asta nu știu cât de calitative sunt. Am dat 10 lei pe cutia cu doua teste tip banda. Prețul influențează calitatea sau toate testele chiar și cele mai scumpe își fac treaba la fel? Voi aveți încredere în testele tip banda sau cele tip stilou? Merci

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Toate testele de sarcina din farmacii functioneaza pe acelasi principiu si anume derectarea hormonului HCG din urina si au aceeasi rata de acuratete, de peste 99%.Eu caut sa le cumpar mereu pe cele mai economice si mereu am avut rezultatul real, fara erori.Important este sa il faci dupa ce menstruatia a intarziat macar cu 2-3 zile pentru a avea un rezultat ce reflecta realitatea.Mult succes!