| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata, am si eu o intrebare mi-am facut acum dimineata 2 teste de sarcina pentru ca luna trecuta in Noiembrie mi-a intarziat menstruatia, testele amandoua au iesit negative, e vreo sansa sa fii gresit testele sau chiar nu sunt...am mai facut un test la inceput de noiembrie si tot negativ a iesit? dau fundita si multumesc

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Stai linistita. un test de sarcina nu minte niciodata. daca ti-ai facut atatea teste si toate au dat negativ inseamna ca nu esti insarcinata. menstruatia intarzie pentru ca nu este regulata, nu are o data fixa. e posibil ca de multe ori sa iti vina tarziu de tot. dar nu trebuie sa te sperii. stai linistita.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai făcut 2 teste și ambele sunt negative, nu este nicio sarcină.
Menstra cât a întârziat?
De la un contact sexual neprotejat până la ieșirea hormonului în urină nu este nevoie decât de 7 zile, în acest interval de timp se formează anticorpii.
Sănătate și protecție cu prezervativ.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu ne-ai spus când ai avut contactul sexual neprotejat.
Un test de sarcină se face după 24 de zile (cu urina de peste zi), și după 21 de zile cu urina de dimineață.
Așadar, dacă au trecut cele 3 săptămâni de la contact, rezultatul testului este corect.
Ai mai multă grijă data viitoare, folosește prezervativ!