| MrsDeee a întrebat:

A slăbit cineva mergând zilnic (sau cât de des) la alergat?
Vreau să-mi spuneți (dacă se poate propria voastră experienta dar să fie adevarat) cât ați slăbit ți în cât timp prin jogging

2 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Slăbeşti şi te şi tonifiezi. Fiecare corp are ritmul lui de slabire si de îngrăşare, asa ca nu are nicio relevanţă cât au slăbit alţii şi în cât timp. Dacă vrei să slăbeşti, apucă-te! Trebuie sa o iei treptat, nici măcar tu nu o să slăbeşti întotdeauna la fel. Când ai o greutate foarte mare slăbeşti mult la început, dar la un moment dat scade drastic ritmul slăbirii şi te poate descuraja. Dacă vrei să menţii cât mai mult corpul cum ţi-l doreşti, trebuie să schimbi stilul de viaţă pentru totdeauna, nu doar pe timpul regimului, altfel, după te umfli şi mai tare ca înainte.

| AndreiWeisz a răspuns:

Evident ca se poate, consumi calorii. Asta e o parte, cealalta parte e sa ai grija la alimentatie.