| anonim_4396 a întrebat:

A trecut mult timp si tot in trecut traiesc. inca nu am putut trece peste. l.am cautat in disperare si nu i.a pasat, are pe alta. m.am luat de ea... abia aseara i.am spus ca e un nesimtit si un mincinos pentru ca trebuia sa ne intalnim 5 min la o discutie. nici nu m.a sunat. nici nu mi.a raspuns la telefon. i.am dat un mesaj rautacios prin care i.am spus foarte clar ca nu o sa.l mai caut! si chiar asa va fi! dar efectiv nu mi.l pot scoate din minte! ce mai e de facut?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai facut o obsesie,simplu.
Si va trebui sa treci peste ea,ca sa nu-ti faci si mai mult rau singura.
El si-a continuat drumul si ar trebui sa-i urmezi exemplul.
Nu mai trai in trecut,desprinde-te,altfel vei pierde momente care ar putea fi foarte importante pentru tine,in viata.
Un orgoliu exacerbat, teama de singuratate si o fixatie asupra unei anume persoane sunt deja semne clinice ca ceva nu e in regula cu tine.
Daca nu reusesti singura, cere ajutorul unui psiholog, dar nu te mai cobori mult sub conditia umana!
Iubeste-te pe tine, e cel mai important!

| mona a răspuns:

Ti-a demonstrat ca nu-i pasa de tine si acelasi lucru ar trebui sa faci sdi tu, uita-l, nu te merita, lasa-l sa plece din mintea ta...

| DNSK a răspuns:

Trebuie sa te impaci cu situatia. trebuie sa realizezi ca relatia nu mai exista, el nu mai e pentru tine, tu pentru el. trebuie sa vezi clar lucrurile sa poti trece peste ele. nu incerca sa te mai apropii de el sub nicio forma. el are alta viata, a luat alt drum. tu altul. drumurile voastre n-or sa se mai intalneasca si nu trebuie sa faci din asta o drama. viata nu se sfarseste ca pierdem pe cineva. din contra, merge inainte cu si fara acea persoana, cu si fara durere. dupa un altul tot un altul vine. acum e greu, e greu de fiecare data cand suferim. cand trecem peste ne gandim ca am stat prea mult, prea mult timp am irosit din cauza unuia care nu merita lucrul asta. treci peste ca nimenui nu-i pasa de durerea ta. ridica-te, sterge-te de praf si hai la drum.

| babyalexa a răspuns:

Nimic.La modul cel mai serios.Din minte o sa iti iasa, trebuie insa sa vrei si tu sa se intample asta.Si chiar daca nu, nu se moare din asta cu siguranta.Stiu ca te doare, sunt sigura de asta, dar daca omul nu mai vrea nu mai ai ce face.

| Azµre a răspuns:

Nimic!

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Ooo,e grav, nu mai poti face nimic.sazi ghinisor! ia o carte si citeste o poveste. uite de exemplu capra cu trei iesi, harap alb etc.

| Terentee22 a răspuns:

Xanax si alcool
glumesc, nu te apuca de treburi d-astea laughing combina-te si tu cu primul prost care-ti iese in cale...la mine a mers acum vreo 2 ani treaba asta

| Đεмоη a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca nu te merita si ca tu trebuie sa fi fericita, deci incearca sa cunosti alt baiat, o sa iti fie mult mai usor sa il uiti asa. Daca lui nu ii pasa tie de ce ti-ar pasa? Daca sentimentul nu este reciproc atunci nu are nici un rost.

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

0749361872-Victor! Suna-l pe asta si zii ca vrei sa fii cu el laughing