| ColourDreams a întrebat:

Stiu ca v.am mai pus o mie intrebari in legatura cu primul baiat din viata mea, cu care nu mai sunt.
Avand in vedere ca el este cu alta, eu nu ma mai regasesc in planurile sale, inainte, pana sa.si gaseasca iubita ma cauta, ii pasa, acum nu ma mai cauta si un semn nu mai da. Duminica trecuta m.am intalnit cu el si mi-a spus ca daca ne.am impaca nu garanteaza ca nu se mai intalneste cu aia, cand am incercat sa.l sarut m.a respins, i.am spus ca sunt gravida pentru ca in urma cu o luna am petrecut o noapte impreuna, l.am facut sa creada, dar, de atunci nu mi.a dat nici un semn, si nici eu lui. inteleg ca nu ii mai pasa. dar as vrea cumva sa continui sa lupt, pentru ca stiti cum este cand iubesti, faci orice pentru a persoana pe care iubesti. de cautat nu vreau sa.l mai caut, sa vada ca intr.un fel nu imi mai pasa, dar totodata il vreau inapoi. ce as putea sa fac? vreau un sfat nu sa ma judecati. va multumesc.

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Ai dreptate! cand iubesti faci orice ppentru acea persoana, dar oare in cazul tau merita? mai lipseste doar sa te pui in genunchi ca sa-i ceri sa va impacati, asta in caz ca n-ai facut-o!
Iubeste-te macar tu, daca vezi ca el no face! obisnuieste-te cu gandul ca nu veti mai fi niciodata impreuna si nu il mai cauta niciodata! da-i pace sa-si vada de viata lui cu aceasta fata, nu te mai umili in fata lui te va desconsidera daca vei mai continua mult asa si atunci chiar vei fi bataia lui de joc!

| ColourDreams explică (pentru IloveME):

Stiu, ai dreptate, nu mai merita sa fac nimic pentru el, m.am chinuit degeaba, in tot acest timp, as fi fost in stare de orice pentru el! dar, nu mai am pentru cine lupta.

| IloveME a răspuns (pentru ColourDreams):

Ma bucur ca iti dai seama!
Hai capul sus! baietii mai sunt, nu se opreste lumea in jurul unuia!

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat l-ai mintit, nu mai ai nimic de facut, relatia este definitiv terminata

| ColourDreams explică (pentru Brigaela):

El nu stie ca l.am mintit, si nu are cum sa afle, ca stim numai noi 2 si am facut.o sa vad daca ii pasa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza daca stie. In momentul in care tu nu-l mai iubesti chiar deloc si nu-l mai respecti nici un pic, asa ca esti capabila sa-l minti, e clar ca nu mai exista relatie. Doar n-o sa poti sa mai stai apoi langa cineva pe care l-ai mintit in fata, nu? e la mintea cocosului: il minti, i-ai spus adio, fiindca in sufletul tau n-a mai ramas nici o farama de respect sau dragoste pentru el, nici macar cat pentru un caine.

| ColourDreams explică (pentru Brigaela):

Nu sunt de aceeasi parere, am facut.o pentru ca eram/sunt disperata. dar, tu o iei cum vrei, tot ce am vrut sa stiu este daca intr.adevar ii mai pasa.

| Brigaela a răspuns (pentru ColourDreams):

Asa cum nici tie nu-ti mai pasa, a dovesit si el ca nu-i pasa (ceea ce este normal cand ai de-a face cu o femeie care minte fara ezitari si nici nu se rusineaza de asta)

| ColourDreams explică (pentru Brigaela):

Mda, am cerut un sfat nu sa ma eticheteze cineva, dar in fine, nu cunosti povestea. las.o balta!

| mona a răspuns:

Uita-l pentru ca nu il mai intereseaza de tine

| RAY a răspuns:

1 baiatul s-a speriat cand iai spus de copil de aia numai da nici un semn
2 ai de ales pastrezi copilu sau faci avort,un copil nu cred ca va va uni daca asta crezi,poti sa cresti copilu singura, cati ani ai? baiatul nu e prea matur el a vrut sex tu te-ai daruit si pa, intelegeti, de ce nu ai facut-o protejat? sau sa iei medicamentele anticeptionale, parinti tai stiu ca esti gravida?

| ColourDreams explică (pentru RAY):

In primul rand chestia cu insarcinata a fost o minciuna, ca sa vad daca ii pasa, iar eu am 17 ani si el 24.

| RAY a răspuns (pentru ColourDreams):

Eu nu spun sa nu lupti e adevarat ca trebuie sa lupti, dar totul are o limita, iar minciuna aia poate la si mai indepartat de tine mai ales ca cere seriozitate, familie, sunt chesti grele

| Azµre a răspuns:

Să vezi de viitor și să uiți trecutul!

| Mihaela1964 a răspuns:

Vrei sa lupti? Asta-i din telenovele, zau.Barbatul nu-i o reduta, nu se castiga prin batalii.Eu cred ca" lupta " asta nu ti-ai ales-o bine, renunta. Nu te mai vrea, e cu alta, intelege asta si fa ceva cu viata ta.E greu o vreme fara el, dar toate trec pe lumea asta.Suna cinic, dar asa e.Soarele rasare si fara el, vezi bine.O sa gasesti un alt baiat cu care o sa traiesti o poveste frumoasa de iubire, fara lupte...

| BlackSkyz a răspuns (pentru Mihaela1964):

Ai dreptate in totalitate

| Andrei63673 a răspuns:

Te iubesc

| ColourDreams explică (pentru Andrei63673):

De unde si pana unde ma iubesti?laughing

| Andrei63673 a răspuns (pentru ColourDreams):

De unde mai adaugat la friend

| Andrei63673 a răspuns:

Despartate de el te poate insela

| BlackSkyz a răspuns:

Ar fi bine sa il uiti probabil pentru el a fost doar o joaca, iti vei pierde timpul incercand sa il cuceresti si nu vei primi decat indiferenta stiu asta din experienta