| Alex1223 a întrebat:

Daca nu mi se decaloteaza complet penisul, cred ca e fimoza, as fi declarat inapt la viza medicala pentru jandarmi?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar reprezenta chiar culmea ghinionului sa fii respins din cauza unei probleme medicale minore de asemenea natura. Mai ales ca fimoza peniana se poata trata complet si definitiv extrem de simplu. Dar pentru a evita orice surpriza ''neplacuta'' ar fi indicat sa te prezinti la urologie pentru a fi eliminata fimoza care-ti afecteaza penisul, odata si pentru totdeauna fiindca asa este normal. Sanatate!

| Alex1223 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci este posibil sa fiu declarat inapt?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alex1223):

In prezent in conditiile in care an de an numarul candidatilor care doresc sa intre la scolile de jandarmi si de politie a crescut foarte mult, in afara examenul de admitere se practica selectia viitorilor elevi printr-o serie de examinari preliminare (medicale, sportive, de aptitudine, etc) cu scopul de a tria, alege si elimina cat mai multi dintre candidati. Fimoza care iti afecteaza penisul s-ar putea sa fie un pretext sau de ce nu un motiv ''perfect'' de a fi eliminat din randul candidatilor care urmeaza sa sustina examinarea propriu zisa