| 123867 a întrebat:

Această întrebare este pentru fetele active sexual. În cât timp un băiat vă poate provoca orgasm vaginal, în sensul că băieții sunt diferiți, unii țin mai mult iar alții mai puțin dat la voi cum e, tot așa? Dacă sunteți excitate tare, puteți să aveți orgasm foarte rapid, doar după câteva mișcări up and down?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orgasmul vaginal se obtine extrem de greu si doar de un barbat experimentat.
Orgasmul fetelor nu se poate intampla rapid, pentru ca noi avem nevoide cel putin 5-10 minute de pregatire si apoi de sex adevarat, unde partida tine cel putin 10-15 minute, ca sa ajungem la orgasm, de aceea mentionez ca, marea majoritate a femeilor nu au obtinut niciodata un orgasm vaginal, pentru ca sunt extremd e putini barabti care au habar ce este ala si cum poate duce o femei la sa ceva.
Inca ceva, nu fa confuzie cu orgasmul clitoridian, care se btine f usor, prin manipularea clitorisului, ca-s 2 chestii total diferite.

| 123867 explică (pentru Violleta2022):

Tanti, din cele descrise de tine, înseamnă că doar un armăsar (cal) ar putea să mulțumească pe plan sexual o femeie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 123867):

Nu baiete, eu nu vorbesc de masura penisului aici, ci de priceperea unui barbat sa satisfaca sexual o femeie, sa o duca si pe ea la orgasm vaginal. Este important ca barbatul sa aiba un penis peste medie ca lungime, sa fie gros ca sa poate gadila anumiti receptori in vagin, care nu se pot obtine cu un penis subtire ca pixul. Bineinteles ca, durata partidei sexuale este critica, trebuie sa inceapa cu incalzirea si apoi se ajunge la penetrare, iar partida trebuei sa fie de minim 15 minute, ca fata sa treaca prin toate fazele de pregatire, excitare si sa aiba si ea orgasm.

Ca sa intelegi asta, va trebuii sa mai cresti si sa inveti sa satisfaci o femeie, pentru ca-i dificil sa obtii un orgasm vaginal, ca incepator si mai ales ca unul care se scapa pe el in primele 5 minute, fiind al naibii de jenant, sa spui ca ai avut sex 5 minute, cand tu te-ai terminat si fata nu apuca sa simta nimic.
Dar nu aveti cum pricepe, pentru ca nu aveti cum simtii ceea ce simtim noi.

| 123867 explică (pentru Violleta2022):

Da care bărbat rezistă mai mult de 15 minute, exceptându-i pe ăia care joacă în filmele porno, să fim serioși? Iar referitor la grosimea penisului, aici depinde și de cât de largă e femeia respectivă, deoarece în cele mai multe cazuri atunci când o femeie are impresia că nu este *gâdilată* și dă vina pe băiat că cică ar avea el puța subțire, de fapt adevărata probleme este chiar la dânsa într-ucât, o femeie care a avut multe experiențe sexuale cu penisuri de jumătate de metru automat are și vaginul cât găleata iar în cazul acesta da, te înțeleg de ce ai nevoie de un penis de cal și de o durată atât de mare de timp ca tu să te simți bine happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru 123867):

Baiete, esti departe de realitate!
Nu exista femei cu jumatate de metru de vagin! In plus, vaginul femeii se dilata cat este penisul barbatulu si masura unui vagin este in general cam 20cm lungime!
Sexologii spun ca: nu exista femeie nesatisfacuta, exista barbat nepriceput si pot confimr asta, ca femei cu peste 30 de ani de exeperinta sexuala!
Pentru incompetenta unuia care habar nu are cum se satisface o femeie, nu generaliza, ca este departe de adevar.
Am mai spus ca NU ai nevoi de penisuri de cal sa satisfaci o femeie ci un penis normal, cuprins intre o masura medie de 15cm si maxim 20cm, unde grosimea este considerabila, pentru ca de-i subtire penisul ala, nu face decat sa iasa si sa intre fluerand, fara ca fata sa simta ceva.
Nu mai dati vine pe femei pentru nepriceperea voastra! Invatati sa asculti si ce vrea fata/femeia, daca nu intrebati-o ce simte partnera voastra, ce vrea de la voi si rugati-o sa va indrume ca sa o puteti satisface!
Daca nu esti capabil sa ai sex mai mult de 15 minute, cum crezi ca poti satisface o femeie cu adevarat?
Stiai ca 50% din placere i-o poti oferii femeii dor prin preludiu pe care i-l acorzi?
Ce inseamna preludiu si cum se poate face, gasesti pe internet sau deschizi un alt topic si discutam!

| mihai69 a răspuns:

Hmmmm... e cam irelevantă ntrebarea. De ce? Pentru că aceeași fată, cu același partener - în funcție de dispoziție, data din calendar, locul, pregătirea și desfășurarea actului sexual, starea de sănătate etc. poate să ajungă la orgasm vaginal, clitoridian sau mixt, simplu sau multiplu în perioade de timp relativ destul de diferite. Sau uneori deloc.
Să nu mai vorbim dacă e vorba despre parteneri diferiți...