| cristi11cristian a întrebat:

Aceasta intrebare este una dificila asa ca voi avea nevoie de tot sprijinul de care puteti da dovada -fiindca ma seaca de ceva vreme aceasta intrebare in interiorul meu -

Am un prieten fff bun, fiind indragostit candva de el, in circumastante nu tocmai prielnice pentru a putea susutine o conversatie sau mai bine spus nici nu ne stiam mai deloc, dar stia ca il plac nespus, si i-am si recunoscut spunandu-i ca ar putea fi alesul meu, dandu-i de inteles ca as schimba multe lucruri in ceea ce ma priveste sau il priveste! fost doar o aventura de noapte (eram amandoi ametiti bine -abia venisem de la un club -si! trecem direct la "fapte"... a fost superb! Dar a 2a zi spre mirarea mea acesta se comporta total diferit ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic! nu mult dupa. am decis sa plec,, asea ca nu ne-am mai vazut o buna perioada de timp, dar am ramas in contact. cat de cat! trece timpul si ne reintalnim din nou de data aceasta doar sub forma de prieteni (fiindca sincer uitasem deja de acel capitol ) si invitati dupa invitatii. facute ba de mine ba de el uite asea ajungem unde trebuie sa ajungem.adica la confuzie! are acel caracter de a nu arata. dar iti poate deduce dar dupa isi activeaza din nou acel personal scut unde ma duce la ideea ca nu mai stiu. ce ar trebui sa fac! ca surpriza surprizelor a fost atunci cand EL m-a intrebat daca-l iubesc! nu stiam efectiv ce sa spun asea, a fost un soc! M-a facut din nou sa mi aduc aminte. si din nou am cazut victima! imediat dupa a plecat din localitate pentru scurt timp! in tot acest timp ii trimiteam mesaje si incercam sa-i spun ceea ce simt pentru el (DAR NU AM MAI AVUT SI INCA NICI NU AM CURAJUL SA-L SARUT SAU SA-I SPUN CA IL IUBESC -SAU SA IL IAU IN BRATE SI SA-I SPUN CE SIMT! desi nimic nu ma oprit inainte de a spune ceea ce gandesc sau sa reactionez ca atare in orice situatie! Mi-a pus capac!
Si ma intreb de ce? fiindca nu mai simt sentimente de dragoste pentru el in schmb ma afectat mult atunci cand m-a refuzat pentru prima oara!
Si acum imi da de inteles ca, asteapta izbucnirea cea mare, din partea mea-doar ca nu stiu daca se va mai intampla.
intrebarea mea e; de ce a trebuit sa mi spuna ma iubeste,---si acum in prezent sa mi faca curte---, dupa atata timp si mai ales ca nu ne-am prea vorbit, si trecusem deja peste acel capitol, ramanand doar la capitolul prietenie! iar acum nu mai pot simti nimic pentru el ma ranit atat de mult incat m-am consolat cu faptul ca mi-e doar prieten! ce as putea face. in aceasta situatie? cand nu vrei sa ranesti persoana care tine la tine mai mult decat ar trebui?!?
cum ar trebui sa procedez? e o situatie in care nu as vrea pe nimeni. si ma macina de prea multa vreme fiindca nu stiu ce ar fi mai bine sa fac.

astept cu drag sugestiile voastre...

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Nu stiu daca eu sunt in cea mai buna masura de a da sfaturi asa ca nu o voi face.Imi voi spune doar parerea.Cred ca din cauza ca ai cedat deja de 2 ori in fata lui il face sa creada ca o vei face si a 3a oara.Probabil te-a luat a pe o marioneta profitand de sentimentele tale adevarate pecare i le purtai, asigurandu-se totodata de faptul ca inca mai sunt reale punandu-ti intrebara frecventa daca il mai iubesti.Eu una nu i-as mai da si a 3 a sansa, dar totul depinde de tine. O zi buna!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai ajuns gay nu-i bine deloc viziteaza psihologu

| Miauti a răspuns:

Fapte sa inteleg sex! poate omul era beat mort incat nu a stiut ce sa faca, sau poaten drogat. Si odata trezit si a dat seama ca a gresit.

Sau pur si simplu e o perioada incare nu stie daca a facut bine sau nu, daca alegerea lui e corecta.
Sau a fost prima data. Sau poate omul a avut pe altcineva, si acum crede ca l a inselat.

Dupa cate stiu cand faci prima data cu o partenera a doua zi tr sa se tina o conversatie; daca i-a placut, ca ceea ce a facut e bine... pentru ca primul contact sexual duce la unele stari pe care o persoana ar putea inebunii(mai ales la fete, sau persoane foarte sensibile)

Si sincer nu inteleg o chestie esti gay sau bi pentru ca vad o alta intrebare unde spui ca ai intalnit pe una

| gabrielgypps a răspuns:

Nu am multe contra gay-lor, insa la tine, din ce vad in poza, esti un barbat bine, matur insa gandesti ca o ****. ma rog, poata asta te si consideri, normal barbati heterosexuali suntem mai pragmatici, mai egoisti, de aceia ne striga atatea femei ca sunt mintite, dezvirginate sau doar frecate si apoi jet.vezi tu, poate el este bisexual, sau doar un gay activ, caruia ii place viata si sexul cu cat mai multi baieti draguti. bineteles ca ti-a spus ca ii place de tine, ca esti frumos, atragator si sexy, ca na asta spunem si noi femeilor si nu mintim.
tu trebuie sa vezi partea buna a povestii, ca si tu te-ai simtit bine cu el, ca poti sa te mai simti bine ori de cate ori vine pe la tine in oras, ca in rest va comunicati si ca sunteti in relatii bune.
daca tu vrei in schimb, declaratii de dragoste, fidelitate, iubire ca in povesti, nunta de vis si copii multi, luati de langa mamele lor naturale, atunci ce sa zic... o sa fii deceptionat, tinere! voi astia gay oricum sunteti o specie aparte, cu reguli ce nu pot fi prea bine incadrate, asa ca nu-i poti cere iubitului tau fudelitate si plimbari de mana pe strada, etc, poate el inca nu a iesit din dulap, in fata familiei si a prietenilor, poate nu e gay 100 %.
deci cum le spun si femeilor : dupa autobuz si dupa baieti, nu alegati, si nici nu plange-ti ca l-ati pierdut, ca vine urmatorul.

| lastman024 a răspuns:

Apucate de femei.