| cristi11cristian a întrebat:

Am facut multe cu siguranta, dar cea mai catastrofala a fost atunci cand cand i-am recunoscut dupa doar 2 zile ca sunt in limba dupa ea! Se intamplase acum 2 ani in urma chiar in perioada aceasta a anului ...credeam ca in sfarsit am gasit ceea ce cautam atat de "disperat ", dar insa nu a fost precum ma asteptam sa fie! a fost atat de "bruta", ignorandu-ma complet si indepartandu-ma cat mai mult, si cu cat ma respingea mai mult, in feluri care nimanui nu-i doresc cu atat imi doream mai mult sa fiu cu ea, cred ca ma fascina, sau ma excita, si nu e de vina orgoliul meu -sunt sigur de asta - e ca si cum nu voia deloc sa mi asculte afirmatiile si inca ma gandesc ce am facut sa merit atat dispret! desigur povestea e ff complicata, ne am cunoscut la un prieten amindoi, si va vine sa credeti sau nu, impartaseam aceeasi camera si acelasi pat! incercarile mele nu au fost chiar brutale in schimb refuzurile sala au fost! dar intre timp, parea sa lase garda ceva mai jos si incepusem sa ne "imprietenim" -dar asta atunci cand eu am renuntat in a o mai "stresa", si intr-o seara mergem toti intr-un club, bem, ne ametzim bine, inclusiv ea. dar inclusiv si eu. in drum spre casa glumim, radem ne atigem reciproc... Ajungand acasa eram deja amindoi in calduri, asea ca trecem la actiune, a fost superb atat pentru mine cat si pentru ea acea noapte si cred ca de neuitat! A 2a zi in schimb, ma asteptam la sentimente ceva mai calde din partea sa crezand ca o sa "oficializam " ceea ce s-a intamplat noaptea trecuta - dar spre surpinderea mea totala, a fost ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat - dar oare dupa o asemenea experienta e prostesc sa crezi ca ai vrea ceva mai mult decat o experienta fff erotica?! simteam mai mult pentru ea. si cred ca ea stia asta, dar am trecut cu vederea sperand ca poate isi va schimba parerea (stiam ca ma place si ea )! intr-un final drumurile noastre se despart. insa ramanem in contact via msn, yahoo etc! Nu neam vazut aproximativ 8 luni de zile, dupa care ne reintalnim (eu deja nu mai simteam nimic pentru ea, era doar o prietena si atat, m-am consolat) aseadar iesim in oarsh, in cluburi,,, si etc deseori venea la invitatiile mele (la care sincer nu ma asteptam) si uite asea. uite asea ajungem la punctul G!
intr-o seara ne intalnim din nou in oras si mergem in barul nostru favorit. servim, servim, si iar servim. toate bune si frumoase. glume peste glume, pina cand ea ma intreaba : " ma vei mai putea iubi vreodata?" - la care am ramas total socat, habar nu aveam ce sa raspund! imi batea inima atat de tare si nu mi venea sa cred ce i-a esti din gura! mi-au dat lacrimile efectiv raspunsul meu fiind : " nu am incetat niciodata sa te iubesc, ma consolasem deja sa te am ca prieten, si nu voiam sa te pierd! "
Next day incep sa-i trimit mesaje peste mesaje si etc! nu raspundea! ma durea sufletul. si a distrus tot ce acolo mai aveam! Asea ca in continuare am ramas prieteni SI DOAR ATAT! stiu ca ma iubeste dar nu stiu daca eu o mai iubesc! a fost o experienta care m-a distrus efectiv pe plan sentimental! Asea ca am decis comun de acord sa ramanem prieteni si nimic mai mult! dar privirea sa o da de gol stiu ca ma iubeste... dar eu nu mai pot simti ce am simtzit odata pentru ea! intrebarea e : cu ce am gresit? si dc nu mai simt nimic pentru ea, chiar daca undeva acolo ea are un loc in inima mea? Am nevoie de ajutorul vostru sa ma inteleg me mine insumi iar sfaturile voastre vor conta mult.
multumesc TPU!

Răspuns Câştigător
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Ea nu te-a apreciat la momentul potrivit poate erai prea insistent iar cand nu v-ati vazut 8 luni ti-a simtit lipsa.refuzurile ei te-au facut sa te indepartezzi de ea.acum ea te iubeste pentru ca si-a dat seama ce fel de om esti.

4 răspunsuri:
| andreea_9470 a răspuns:

Parerea mea este ca nici tu nu stii exact ce simti. cred ca o iubesti, dar te simti prea ranit pentru ca te-a respins la inceput. iar in legatura cu ea nu stiu ce sa zic. nu inteleg, daca te-a intrebat daca o vei mai putea iubi vreodata, de ce a doua zi nu a mai dat niciun semn? tu esti prea ranit, dar o iubesti si daca si ea te iubeste puteti trece amandoi peste asta si la urma puteti fi fericiti...gandeste-te mai bine, analizeaza tot ce simti si pana la urma iti vei da seama ce e mai bine pentru tine... dar orice ar fi, nu te mai lasa calcat in picioare sau jignit

bafta:*

| pwp a răspuns:

Ce poveste trista!
si ce frumos ai zis-o!love struck

| MrWicked a răspuns:

Nu ai avea cum sa mai simti ceva pentru ea dupa cate ti-a facut...nu vreau sa fiu rau dar daca te iubea nu cred ca te chinuia in halul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai multe probleme pot fi rezolvate prin COMUNICARE. vb cu ea si vezi daca vrea sa fiti impreuna. daca nu vrea ramaneti prieteni si gata.