| RoxanaGhost a întrebat:

Această întrebare face parte din cea anterioară cu fostul, îl ignor la şcoală şi se bagă singur în seamă[ vorbeşte singur când trec cu o colegă sau singură pe lângă el]Şi treceam pe stradă cu vărumiu Emre[are 19 şi are părul lung :X şi îi cam place rozul >:] Faza e că m-o văzut pe stradă într-o zi cu Emre şi m-o sunat[ că atunci când eram împreună cu el nu îşi dădea interesu nici măcar să mă sune că cică nu avea minutestraight face...]Şi îmi reproşează că de ce stau cu psihopatu[adică vărumiu,ştiu e mai ciudat dar na] Şi mie nu-mi prea plac manelele[ex. Nicolaie P*ţa şi alţii, în special manelele de dragoste[pe care le primeam mai mereu de la ăla] Şi îmi dă o prietenă foarte bună un tag pe facebook cu o manea a lui Juve şi îmi reproşează în privat că altfel ziceam că nu-mi plac manelele dar ascult straight faceŞi într-o zi făcea mişto de fostul şi de mine făcea: Iughirii aşa mai pâ moldovineştii[eu] ardeleneştii[fostul, unde ridicase puţin tonul]
Deci nu-l mai suport.Recunosc înainte să fim împreună îl apăram de bătăuşii de la şcoală[el avea 14 şi eu 12, acum am 13 big grin] şi cu timpul ne îndrăgostisem unul de altul înainte erau frumos adică avea breton drept şi chică în spate.Mno,recunosc îmi plac fătălăii ♥ dar după ce eram cu el împreună prin a doua lună de relaţie s-o tuns zero că aşa i-a zis măsa.Mie nu-mi plac ăştia care ascultă de măsa.Mai ales când vine vorba de stil...nu-mi plac romantici şi na alte motive laughing Sunt eu aşa mai rockăriţă laughing Scuzaţi-mă pentru atâta cârnatu de poveste dar ajutaţi-mă, cum să scap de alintatul ăsta? straight face

4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Rockarita sau nu ce conteaza -poti sa te indragostes-ti de oricine.Probabil ca tipului inca ai place de tine.Cel mai ok e sa ai spui in fata ca nu il mai Iubesti si gata. Daca insista spune-i ca ai tragi o chitara in cap sau ca il faci si pe el Rocker laughing-O sa fuga de o sa manance pamantu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Mie nu-mi plac ăştia care ascultă de măsa.''
Are 14 ani, de cine altcineva sa asculte? De tine?
Ar trebui sa vezi altfel lucrurile si sa nu fii atat de 'inchisa la minte'. Fiecare face ce vrea, fiecare asculta de cine vrea. Trebuie sa respecti asta, deoarece, nimeni nu e perfect.
Revenind, vorbeste cu el si spune-i, CALMA, ca iti doresti sa nu te mai caute. Ceea ce a fost intre voi ramane in trecut si ...atat! Iti doresti sa mergi mai departe, sa nu mai dai de el la fiecare pas, sa nu mai vorbiti.
Daca nu intelege, cel mai indicat este sa-l ignori. Se baga-n seama? Evita-l, ignora-l, fa-te ca ploua!
Asa, se va indeparta incetut si voila, 'vei scapa ' de el.

| RoxanaGhost explică (pentru anonim_4396):

Nu...Am zis ca nu-mi plac băieţi care ascultă de măsa, adică ăia e care-i obligă măsa să se tundă cum vor ele...La stil m-am referit big grin

| JohnnyWylde a răspuns:

Atata timp cat nu se ia de tine in mod direct sau indirect il ignori pur si simplu. Esti mai rockerita hmm? Ce formatii iti place sa asculti, ce melodii etc? L-a numit pe varul tau psihopat pentru ca are parul lung si ca nu asculta manele? Probabil ca asa l-a invatat ma-sa: "Sa te feresti de tipii cu par lung ca sunt psihopati si probabil asculta si rock si nu-l suporta pe Guta. Aia sunt oameni posedati. Sa ai grija mama!" Desi port parul lung si ascult rock (heavy metal mai mult) nu se i-a nimeni de mine fiindca daca ar face-o i-as pocni. Atata timp cat eu nu-i critic ca asculta manele sau pentru cum arata, nici ei sa nu ma critice pentru cum arat sau ce ascult. Mi-ar place sa va cunosc pe tine si pe varul tau dar e distanta cam mare. Oops am cam deviat de la subiect. Oricum ignora-l pe tip si nu cred ca o sa iti mai faca probleme.