| iulia_2643 a întrebat:

Acum 2 saptamani am avut contact sexual protejat cu prietenul meu, dar la un moment dat prietenul meu a renuntat la protectie si si-a atins penisul de vaginul meu, mi-a intarziat menstruatia 2 zile. oare sunt insarcinata? rasp urgent si concret plz...sunt disperata

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intarzierea e mica, dar tinand cont ca ati avut contact sexual neprotejat exact in perioada cea mai fertila, sarcina nu poate fi exclusa.
Eu cred ca nu esti insarcinata, ca riscul este foarte mic, dar deocamdata e greu de spus. Daca ai bani, fa-ti la un laborator bun o analiza de sange numita betaHCG. Iti va spune daca esti sau nu insarcinata (costa 30-40 de lei). daca nu, va trebui sa mai astepti minim 5-6 zile si apoi sa faci doua teste de sarcina, la interval de 3-4 zile, din prima urina de dimineata.
Disperarea nu-si are locul acum. Cand renunti la protectie, cantaresti bine lucrurile inainte. Adica nu te mai miri ca apare o sarcina, ci te astepti.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Se poate. din cauza lichidului pre-ejaculator. Peste o saptamana fa-ti un test de sarcina cu urina de dimineata pentru acuratetea testului.Nu va mai jucati cu focul!

pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Bravo, vei fi mamica. Daca totusi scapi de "spectrul" asta, atunci fa bine si scapa de prietenul tau, este clar cat de mult tine la tine.

| Crisstina a răspuns:

Asta depinde daca a ejaculat. si cand a ejaculat. si unde a ejaculat. Daca nu ai un ciclu regulat e posibil sa fie o dereglare hormonala. Dar pentru orice eventualitate, mai bine fa un test de sarcina pentru a inlatura indoielile.

| Ioana2518 a răspuns:

Aleo doamnestraight face Du-te peste 1 saptamana de la contactul sexual la farmacie, i-ati un test de sarcina sau doua de la firme diferite, du-te acasa, si a doua zi dimineata fa-ti testul. Eu nu cred ca ai ramas insarcinata. Si eu fac sex cu pr meu neprotejat, dar nu isi da drumu in mine si fac sex neprotejat inainte cu 2 zile de mestruatie si dupa.happy

| ancutsa13 a răspuns:

Incearca sa nu stai stresata pentru ca menstruatia va intarzia si mai mult astfel. Atata timp cat penisul nu a intrat in vagin sau sperma lui nu a ajuns in vagin nu exista sanse sa fi ramas insarcinata. Nu fii disperata, o sa-ti vina daca te calmezi, o sa vezi!

| DeniiLov3 a răspuns:

Posibil.
Doar daca s-a terminat in tine.Sau daca au ajuns spermatozoizi in tine.
Ar fi bine sa faci un test de sarcinahappy