| Andreiu68 a întrebat:

Acum 2 zile am avut contact sexual neprotejat, nu am ejaculat inauntru, dupa care m-am dus am facut un dus apa si sapun dupa care iar am avut contact sexual neprotejat, iar nu am ejaculat inauntru. Se poate cumva sa fi ramas spermatoizi chiar daca am facut dus sau? Am niste remuscari.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu ai urinat, evident ca au ramas spermatozoizi pe teava, care s-au scurs involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand ai reintrodus penisul.
Spalatul pe exterior conteaza, dar este tinsuficient sa omoara si spermatozoizii ramasi la interiorul penisului, pe tractul urinar.
Singura conditie ca fata sa fii ramas insarcinata, este ca ea sa fie in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai facut doar dus si ai folosit multa apa si sapun dar NU ai si urinat intre cele 2 reprize de sex, in acel caz cel de al 2-lea act sexual a fost de fapt si in mod real : un act sexual cu ejacularea CONTINUA IN VAGIN a spermei ramase in uretra penisului dupa ejacularea care s-a produs dupa terminarea primei reprize de sex. Poti fi sigur si convins ca in uretra penisului INTOTDEAUNA dupa ejaculare, ramane o cantitate de sperma mult mai mare decat iti poti tu imagina si este absolut suficienta incat fata sa ramana insarcinata cu succes. Sperma ramasa in uretra penisului se poate elimina NUMAI si NUMAI prin urinare, sau sa treaca mai mult de 4-5 ore intre cele 2 acte sexuale intretinute. Roaga-te celui de sus, ca in ziua in care a avut loc partida de sex, ea sa NU fi fost in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. In caz contrar posibilitatea si probabilitatea ca ea sa ramana insarcinata si tu sa devii tatic, este FOARTE FOARTE mare. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prea târziu pentru remușcări. Acum urmează mușcările.

| antonix a răspuns:

Spermatozoizi nu sunt rezistenti la apa
dupa 5 minute se ineaca