| Larisaconstanti a întrebat:

am avut contact sexual neprotejat cu sotul meu inainte de menstruatie cu 2 3 zile a ejaculat inauntru, e posibil sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma unui contact sexual chiar si neprotejat si cu sperma ejaculata intentionat in vagin, care a fost intretinut cu 2-3 zile inainte de data calculata de a se incepe/porni menstruatia, in mod absolut sigur este 100% IMPOSIBIL sa se produca o sarcina. Ultimele 9-10 zile ale fiecarui ciclu menstrual reprezinta acea perioada 100% NEFERTILA, in care sexul se poate intretine intotdeauna fara protectie si barbatul poate savura placerea de a ejacula fara teama in vagin de fiecare data. Deci este exclusa posibilitatea de a ramane insarcinata. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu este posibil. Dacă ai calculat corect, ovulatia se produce în a 14-a zi după prima zi a menstruatiei.
Iți recomand să îți cumperi nişte teste de ovulație. Ții evidența perioadei fertile cu ajutorul calendarului. Cu 1-2 zile inainte de ovulatie sansele de concepere sunt mari, atunci incearca.

| Bernardus a răspuns:

Aceea e cea mai fertila perioada, deci daca a ejaculat in tine sunt sanse mici sa nu fi ramas gravida. Sa va traiasca!

| Larisaconstanti explică (pentru Bernardus):

Chiar mi aș dori să rămân. mulțumesc frumos

| Larisaconstanti explică (pentru Bernardus):

Chiar mi aș dori să rămân. Dar stiu ca e faza cu cale darul cu cateva zile inainte si dupa menstră nu ramai ceva de genul. mulțumesc frumos

| Larisaconstanti explică (pentru Bernardus):

Nu eram perioada fertila. deci mai aveam 2 3 zile pana la menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Bernardus):

Ar fi bine sau chiar este indicat sa te informezi corect in privinta mecanismului si modului in care se realizeaza procreerea umana. Fiindca cunostintele tale in acest domeniu sunt complet gresite, eronate trebuie sa stii/afli ca aceasta ultima perioada a ciclului menstrual este absolut NEFERTILA. Citeste, informeaza-te corect si invata inainte de a mai debita si alte prostii. big grin