| CMD08 a întrebat:

Acum 3 saptamani m-am dezvirginat si dupa o zi mi-a venit menstruatia, dar m-a tinut 5 zile, dar a curs foarte incet, dar am avut. Azi am avut al doilea contact sexual si mi-a curs un sange din nou dar foarte rosu de aceasta data. Mentionez ca am folosit prezervativul in amandoua cazurile

Răspuns Câştigător
| Dyalema a răspuns:

Păi e normal să sângerezi și a doua oară dacă asta e întrebarea. Nu te speria. E bine că folosești prezervativul, să continui așa! Probabil din cauză că ți-ai început viața sexuală menstruațiase va schimba puțin din cauza hormonilor. Îți recomand să îți faci testul papanicolau peste câteva luni.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca in urma primului sex cel de dezvirginare, DEFLORAREA ''pasaricii'' nu a fost completa si drept urmare au ramas resturi de himen care probabil abia acum in timpul celui de al 2-lea sex s-au rupt din nou, ceea ce a provocat aceasta noua sangerare. Culoarea intensa de rosu aprins al sangelui curs de aceasta data, denota faptul ca provine dintr-o rana sangeranda, deci nu poate fi vorba de sange menstrual. Felicitari pentru modul foarte corect de a executa dezvirginare prin folosirea prezervativului. Multa sanatatE!

| MihaiNicu23 a răspuns:

De aceasta data ai fost dezvirginata complet ca sangele din cauza asta a curs a doua oara.