| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte speriata.
Acum o zi mi-a trecut menstruatia.
Si m-am masturbat.
Timp de 50 minute nu mi-a curs deloc sange.
Dar dupa ce am facut-o mai tare a curs sange....mentionez ca nu am introdus obiecte...
Sa ma fi dezvirginat sau sa fie din nou sange de la menstruatie?*mentionez ca m-a tinut 3 zile*

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil NU ti s-a terminat complet procesul menstrual si din acest motiv s-e mai produc astfel de scurgeri uneori in ziua urmatoare. In functie de culoarea sangelui scurs ti-ai fi putut da seama ca provenea din uter fiindca presupun ca avea culoarea si textura sangelui menstrual mai ales ca din afirmatia ta : *mentionez ca m-a tinut 3 zile*, reiese ca scurgerea a fost de sange menstrual si s-a desfasurat la fel cu sangerarea care s-a oprit cu o zi mai inainte. Poti deveni linistita fiindca NU ai niciun motiv de ingrijorare. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca s-a repornit ciclul, daca nu ai avut rabdare sa se termine si te-ai masturbat atat de mult.

| anonima0417 a răspuns (pentru Violleta2022):

Simteam ca trebuie sa imi mai vina, si asa ca m-am masturbat pentru a mi se termina menstruatia mai repede
Eu o fac doar atunci cand imi vine, pentru a ma tine mai putin

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonima0417):

Asta este doar in imaginatia ta, ca menstruatia nu o poti controla tu si nici nu-i poti spune, cand sa vina sau sa se termine.

| anonima0417 a răspuns (pentru Violleta2022):

Hmu
Cum se face ca atunci cand ma mastrubez, menstruatia tine mai putin si nu ma doare deloc burta? Iar atunci cand nu o fac mor de durere? Ba da, o pot controla
Nu te aflii in corpul meu

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonima0417):

Stiu ca masturbarea este adictiva, dar de aici si pana la a scoate asemena aberatii despre controlul menstruatiei prin masturbare, este cale lunga.
Dar fie cum spui tu, in fond este corpul tau si faci ce vrei cu el.
Nu ma pot pune cu fetitele de 13 ani ca tine, care se masturbeaza de cateva luni si cred ca stiu totul despre menstruatie si sex.

| mihai69 a răspuns:

Nu te poți dezvirgina prin masturbare. Cel mult te poți deflora, dar dacă nu ai introdus nimic în vagin, nu cred să se fi întâmplat nici asta.

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea se produce in urma introducerii in vagin a unui penis natural.

| 90210 a răspuns:

Stai linistita. N-ai patit nimic. Este bine sa te masturbezi in timpul menstruatiei pentru ca daca ai orgams muschii uterului se contracta si asa iese sangele menstrual mai repede. Eu asa fac atunci cand vreau sa mi se termine menstruatia mai repede. Trebuia sa ma duc la mare acum 2 ani si eram la menstruatie asa ca m-am masturbat si in loc sa-mi tina 7 zile (aproximativ cat tine in general) mi s-a terminat dupa 4 zile.