| mapispeviata7 a întrebat:

Buna TPU, vreau niste sfaturi pentru o intamplare la care nu m-am gandit niciodata ca mi se va intampla, m-am despărțit de baiatul pe care il iubeam si inca il iubesc, datorita altui baiat care era in grupul cu care ieseam, baiatului acela ii placea de mine si eu stiam dar nu il prea bagam in seama, nu stiu cum Intr o zi m-a pupat asa pe luate adica nu ma gandeam ca se va intampla asta, dupa m-am simțit enorm de vinovat si m-am despărțit de baiatul pe care l iubeam pentru ca ma simteam vinovata si poate daca i explicam ce s-a intamplat se despartea el de mine si atunci imi era si mai greu si m as fi simțit mai vinovata decat eram, in data de 9 luna asta se fac 2 luni de cand m-am desp de el, tot cu gandul la el sunt de atunci, m-a schimbat enorm despartirea asta, el stie ca stau dupa el inca, eu n am idee ce sa fac ca il iubesc enorm frate, am inceput si sa il visez, ma uit mereu sa vad daca mi se uita la story uri, pur si simplu oricat as incerca sa trec peste nu pot, imi e gandu la el non stop si ma doare ca stiu ca mi e dor. Va rog frumos spune ti mi daca ar trebui sa incerc sa i scriu sa incerc sa repar ceva nu stiu, sau ce sa fac sa trec peste ca ma doare rau toata intamplarea asta desii chiar nu vreau :/ Fara hate va rog.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.La varsta aceasta tot ce simti e un atasament puternic, iubire e prea mult spus.Ar fi fost normal si de bun simt sa ii explici ce s-a intamplat, nu sa va despartiti asa fara niciun motiv.II poti scrie sa vezi cum priveste el situatia dintre voi doi. Daca nu, stai linistita, mai sunt baieti pe lumea asta.

| mapispeviata7 explică (pentru dullcat):

Nu stiu ce sa zic la chestia cu sa i scriu, nu s sigura daca mi va raspunde, oricum sansele sa vrea sa ne impacam sunt slabe pentru ca atunci cand ne am despartit am discutat frumos si am aflat si alte chestii despre relația noastră, nu era una toxica si el a fost singurul baiat dintre toti care m-a ajutat enorm, mi-a dat o gramada de sfaturi bune, sa trec peste alte relații etc, pentru ca noi inainte eram doar niste prieteni foarte buni dar el a prins primul sentimente si apoi eu, inainte sa ne combinam vorbeam enorm de dragut si frumos unul cu altul si dupa ce ne am pus impreuna efectiv tot s-a schimbat, nu mai vorbeam la fel deloc, cand m-am despărțit de el aveam si alte motive pentru ca de multe ori ma lasa pe seen ca avea treaba sau nici nu-mi raspundea uneori toata ziua ca din nou avea treaba, ma rog plus ca era foarte sec, mie nu mi pare cel mai tare rau dupa relație, adica si asta, imi pare rau ca nu mai vorbim unul cu altul, nu ne mai ajutam nu mai vorbim cum vorbeam inainte, practic relatia asta ne a stricat toata prietenia, iti multumesc si tie ca ai incercat sa mi dai niste sfaturi

| dullcat a răspuns (pentru mapispeviata7):

Pai acum ai scris un intreg paragraf cu motive pentru care nu functiona relatia, plus ca nu plangi dupa aceasta ci dupa compania lui doar ca prieten, pe cand mai sus ai scris ca il iubesti enorm si nu stii ce sa faci.

Cred ca esti confuza pentru ca da, adevarul este ca-i foarte dificil sa interpretezi si sa intelegi corect toate starile prin care treci in adolescenta, din cauza furtunii hormonale. Ni se intampla tuturor.Mergi pe drumul tau si nu mai plange pentru laptele varsat.Prietenii oricum vin si pleaca.