| anamariaminulescu a întrebat:

Acum am 17 ani,niciodata nu am facut-o cu nimeni,m-am masturbat de cateva ori,dar nu m-a durut, acum cativa ani cand m-am masturbat am bagat un obiect cat 2 degete de ale mele(eu mereu bagam cate 2 degete),si am observat foarte putin sange pe pat,nu stiu sigur daca atunci a curs,va rog sa imi raspundeti, daca fac sex o sa imi mai curga sange?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Este foarte posibil sa iti mai curga, datorita varietatii foarte mari de forme de himen!
E preferabil sa nu mai introduci nimic, si sa te limitezi doar la excitarea exterioara a vulvei, labiilor si a clitorisului, doar dupa ce te-ai spalat foarte bine pe maini!
Optim, din toate punctele de vedere, ar fi sa iti gasesti un prieten fain, curat, finut si care sa tina mult la tine si sa te aprecieze, si cu care sa faci Petting, care avand in plus si componenta essentiala a prezentei si actiunilor lui, adica sarutari si imbratisari, etc, e generatoare de suficienta si variata placere, astfel incat sa renunti, macar si partial, la activitatea solitara, avand in vedere ca urmeaza sa dai bacul!
Success!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Alcool daca nici asa nu vrea da-i papucii si cauta alta cu care sa faci sex nu da voie fetei sa te transforme intr-o marioneta

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista posibilitatea ca acea sangerare foarte slaba sa fi fost rezultatul unei leziuni partiale si/sau minore a himenul, dar care practic sa fi ramas de fapt intreg si oarecum nevatamat. Din acest motiv este posibil sa se poata produce o noua sangerare in momentul in care vei intretine un act sexual real, deoarece chiar si un penis de grosime medie este mult mai gros comparativ cu cele 2 degete ale tale, si introducerea acestuia in vagin sa produca ruperea si distrugerea definitiva a himenului si implicit sa apara o noua sangerare. Este un scenariu perfect plauzibil. Multa sanatate!

| Nemessys a răspuns:

Este normal sa se intample asta. Si da, daca faci sex o sa-ti mai curga, dar nu in cantitate mare cat sa te afecteze cu ceva si o sa simti o durere destul de mare. Asta e numai atunci cand o faci pentru prima data in viata. Dupa urmatoarele dati nu o sa ai nici o problema.

| seth2016 a răspuns:

>> daca fac sex o sa imi mai curga sange?

Probabil ca nu. Daca ai rezolvat himenul cand ai bagat degetele / jucaria nu mai are cum sa curga de la himen.

Daca insa partenerul intra mai violent poate sa curga.

Daca nu esti bine lubrifiata poate sa curga.