| anonim_7719 a întrebat:

Acum aproximativ 2-3 saptamani prietena mea a venit pe la mine si nu am facut totusi nimic iar acum cand trebuia sa-i vina. i-a intarzia o saptamana (organele noastre genitale doar sau atins) e posibil ca ea sa fi ramas insarcinata? Sau este doar o dereglare hormonala?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o nu are cum sa ramana insarcinata.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba o dereglare hormonala, desi daca cumva a ajuns sperma sau lichid preejaculator pe vulva ei, atunci exista si posibilitatea unei sarcini (desi riscul e mic).

| marsy a răspuns:

Probabil dereglare hormonala! Daca are pina la 16 ani esta ar fi! Insarcinata nu are cum sa ramana daca nu ati avut contact sexual!

| 16.laura.16 a răspuns:

Probabil are ciclul neregulat si atunci e ceva normal.
Dar nu uita ca daca organele voastre se ating tot exista un risc, mic ce-i drept, sa ramana insarcinata pentru ca exista un licid (la tine evident) ce poate contine spermatozoizi.

| cris10flori a răspuns:

Nu iti fa griji prietena ta nu are menstruati regulata! cu toate ca organele voastre genitale sau atins este un risc foarte mik sa ramana insarcinata!

| anonim_7719 explică:

Multumesc mult! Ma-ti mai linistit! Mai astept raspunsuri.