| Cristinutzaa2806 a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut un tip de la o clasa paralela,ne-am inteles,am vorbit asa putin si dupa cateva saptamani ma invita in oras, eu am acceptat zicandu-mi ca e o plimbare intre amici, dr se pare ca el nu a crezut la fel.Atunci nu a facut nimic, dar dupa ceva timp(2 luni) ma invita din nou,tin sa mentionez ca nu-l mai vazusem de mult timp si am acceptat se de aceasta data,am mers in oras,ne-am plimbat si totul bine, seara cand ajung acasa ma intreaba prietena lui cea mai buna daca il plac, eu i-am raspuns ca este treaba noastra. Dupa vreo 2 saptamani il invit eu in oras cu speranta ca imi va spune ce simt(eu dandu-mi seama ca ma place din comportamentul lui), dar nu mi-a spus nimic.Colac peste pupaza iar ne intalnim cu prietena lui care ma intreaba din nou daca-l plac iar eu i-am spus ca nu.Iar acum tipul nici macar nu ma mai saluta, se comporta cu mine parca am fi niste necunoscuti.Ce sa fac? eu as vrea sa-l recastig ca friend/amic dar...nu stiu daca se poate, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Buna,baiatu credea ca poate avea o relatie cu tine, iar tu il considerai doar un amic, el s-a suparat ca ai spus asta fata de fata aceea, barbatii sunt orgoliosi, poate fata aceea il lua in ras gen"tu te plimbi cu aia si ea nici nu ii place de tine"iti dai seama ca s-a simti oribil si de aia se comporta acum asa o sa-i treaca peste ceva timp stai linistita!kiss

6 răspunsuri:
| b3bitsa a răspuns:

Probabil ca a aflat "raspunsul" (adevarat sau nu ) si s-a suparat. Sau pur si simplu ii este rusine ca ai aflat si ai zis ca nu-ti place de el. Acum tu stii daca il placi sau nu, vorbeste cu el si spune-i ca a fost un raspuns la insistenta prietenei sale, si zis la repezeala. Bafta!

| Cristinutzaa2806 explică (pentru b3bitsa):

Da,dar daca ii spun ca a fost un raspuns la repezeala o sa creada altceva...

| b3bitsa a răspuns (pentru Cristinutzaa2806):

Atunci, ii spui adevarul big grin Ii spui ca iti place de el ca amic, dar nimic mai mult!

| neutrino a răspuns:

Este tipul omului despre care in popor se spune ca e neam prost. Probabil ca are sa treaca mult timp pana va sti ce inseamna respect. Lasa-l in plata Domnului.

| Liliana1981 a răspuns:

Dar tu il placi sau nu? ...ca nu reusesc sa inteleg.