| Alecsa . a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum cateva luni. dar nu simteam nicio atractie pentru el, pana cand m-a sarutat.si nu stiu, am simtit ceva pentru el din acel moment.Am aflt ca are prietena de 1 an dar mi-a spus ca e dispus sa renunte la ea pentru mine. Eu nu am fost de acord sa o lase pe fata aia pentru ca ma gandeam cum se va simti ea cand va afla toate chestiile astea.In fine, pana la urma am cedat si am acceptat sa fim impreuna.chiar ma simteam foarte atrasa de el. Am fost impreuna cam 2 luni si ceva, totul mergea foarte bine. pana cand intr-o zi am vazut ca este mai rece, si i-am dat un msj gen "puteai sa-mi spui ca nu mai vrei sa fim impreuna nu sa te comporti asa rece cu mine si sa ma scoti din top, fara alte explicatii " iar el " e mai bine asa." si am auzit ca s-a impacat cu fosta lui prietena. Eu ma simteam foarte prost, dezamagita chiar. Nu l-am mai cautat o perioada buna de timp. Cam dupa 3 luni. mi-a dat mesaj un amic de-al lui ca vrea sa iesim afara ca pretext ca nu ma mai vazuse de mult si surpizaa a venit cu el. Cand l-am vazut eram intr-un fel foarte fericita, emotionata ca l-am revazut dupa atata timp dar si suparata. din cauza gestului care il facuse. Imi venea sa il iau in brate, sa-l strangg si sa-i spun ca mi-a fost foarte dor de el, ca il iubesc mult de tot si sa nu ma mai lase singura niciodata. dar, nu am putut. Ne-am plimbat cam toata ziua...eu mai eram cu 2 prietene, si l-a sfarsit le-a pupat pe fete, si cand sa ma pupe pe mine, eu nu am putut rezista, poate pentru ca il aveam atat de aproape de mine, si l-am sarutat, l-am strans f tare`n brate. Iar el nu m-a respins deloc.au trecut cam 2 saptamani de la aceasta intalnire.si el mai imi da mesaje, ma intreaba ce mai fac, imi zice ca ii e dor de mine. dar acum.de vreo saptamana iar nu am mai vorbit deloc cu el.

Nici nu stiu ce sa cred, ori mai simte ceva pentru mine. ori se joaca?straight face

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Se joaca! La fel cum s-a jucat si cu prietena lui! Trebuia sa te abtii si sa nu il saruti, pentru ca nu merita dupa ce a facut! Sfatul meu este ca de acum in colo sa il ignori asa cum si el te-a ignorat pe tine!

pa, pa.

| raisa1993maria a răspuns:

Baietii joaca foarte usor teatru. poate ca atunci cand se cearta cu cealalata te ia pe tine si invers, eu zic sa aveti o discutie serioasa fata in fata nu pe mess sau prin mesaje, si sa-l intrebi ce are de gand, pe cine alege. probabil tine la fata aia dupa 1 an de zile nu stiu vorbeste cu elhappy

| pwp a răspuns:

Asa sunt baieti! cand se plictisesc de una, se duc la cealalta. din pacate u esti rezerva.mai bine lasa-l u, ca sa nu te ia el de fraiera.

| andreeeaaa a răspuns:

Parerea mea. daca el are o alta relatie.care este de lunga durata.cu cealalta fata. i`ar fi greu sa renunte. cel mai bine e sa-l uiti sunt atatia baieti care te pot face sa simti ceva mai puternic de atat.sa te atraga din toate punctele de vedere si sa fi fericita alaturi de ei.sa`l uiti.va fi o amintire frumoasa din trecutul tau de care iti vei aminti cu drag poti trece si peste asta:* multi trecem prin experiente ca astea putem spune placute. dar si neplacute in acelasi timp pentru ca avem de suferit pe parcurs. si este un sentiment foarte neplacut. poate esti doar o aventura pentru el atata timp cat s`au reimpacat din nou e clar ca simte ceva puternic pentru ea. sper sa iti fie de folos sfatul meu.:*