| anonim_4396 a întrebat:

Hello guys deci acum 2 saptamani am cunoscut un tip super dragut pe Facebook, am vb una alta si m-a intrebat daca vreau sa ne intalnim sa ne cunoastem si live am acceptat. Ieri a venit in oras la minen sa ne vedem si ne-am plimbat putin am vorbit iar cand sa plece mi-a spus ca ma place m-a sarutat si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, i-am spus ca ma mai gandesc. Eu inca sufar dupa o relatie terminata acum 2 luni dupa care am cazut intr-o depresie groaznica si nu stiu ce sa ii raspund deoarece nu vreau sa imi bat joc de el pentru ca e foarte de treaba si daca as fi cu el si m-as gandii la celalalt nu prea e ok.Eu am 23 el 25 deci nu suntem copii. Oare daca accept sa fiu cu el il voi putea uita pe celalalt sau sa mai astept o vreme, sunt foarte indecisa ce parere aveti voi?

Răspuns Câştigător
| 1918 a răspuns:

Suferinta e o prostie, chiar daca si eu am suferit si toti o facem la un moment dat. Dar ce rost are? De ce sa plangi dupa un baiat cand mai sunt milioane? Sau in situatia in care te-a dezamagit..de ce sa suferi dupa el? Merita el lacrimile tale?
Poate baiatul pe care l-ai cunoscut chiar vrea sa te faca fericita.Sau nu.dar la un moment dat o va face unul.Nu toti sunt niste nenorociti.
Eu zic sa lasi suferinta si sa te preocupi mai mult de baiatul acela, poate..cine stie?! el e alesul. Fii pozitiva si bucura-te de viata!
Sper ca te-am ajutat, macar un pic!
Pentru mai multa motivatie, incredere, uita-te la videoclipurile lui Levi Elekes. Face minuni tanarul ala!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu poți uita o relație dacă nu aduci ceva nou în viața ta.

| Nemessys a răspuns:

Nu prea sunt de acord cu relatia dintre voi 2.
1. Va cunoasteti DOAR DE 2 SAPTAMANI!
2. Nu mi se pare normal ca la prima intalnire sa te sarute + ca nici nu erati impreuna pentru a face asta. Mai ales sa te intrebe daca vrei sa fii cu el. Deci... deja exagereaza si se grabeste prea mult. Poate peste o saptamana o sa-ti ceara sa faceti si ***. Te-ai gandit la asta?
Eu daca as fi fata, as evita un baiat exagerat de indraznet si care se grabeste asa de mult in formarea unei relatii, cum e baiatul care-l descrii tu.
3. MULTA LUME FACE GRESEALA ASTA! Ok. chiar daca ti-e prieten drag si ca nu vrei sa-ti bati joc de el si bla bla bla., dar asta nu inseama ca trebuie sa accepti o relatie cu el, numai de teama ca s-ar putea sa-l ranesti si ca prietenia dintre voi sa nu mai reziste. Adica asta e ceva gen,, Ori suntem impreuna ori nu mai vorbim unul cu altul' ". Bine, nu ca ar fi zis el asta, dar, tu nu trebuie sa accepti sa fii impreuna cu el din cauza asta. Fi cu el numai daca simti ceva pentru el. Desi... va cunoasteti doar de 2 saptamani.
4. Da. Daca e sa ne gandim putin, persoana iubita este persoana cu care iti place sa vorbesti, sa te intalnesti, sa-ti petreci timpul cu ea si cel mai important sa fii im preajma ei. Adica ia gandeste-te putin. Tu cand esti in bratele baiatului de care-ti place (dar si el te place bineinteles). Cum te simti? Adica e un sentiment foarte placut, care te face sa uiti de orice necaz, care-ti alunga orice problema din minte si chiar daca ti-ar veni inapoi, parca nu ar avea acelasi efect. Crede-ma. stiu ce zicwinking. Mai ales cand vine vorba de fostul'.

Concluzia. Mai asteapta ceva timp. Sau poate pentru ca a facut acea,, greseala" eu zic sa-l mai pedepsesti adaugandu-i inca cateva luni. SI NU TE MAI LUA DUPA FAPTUL CA-I,, dragut" -_-.
Tu te gandesti ce se poate ascunde dupa acea fata? Mai ales dupa ce a facut si cat de grabit a fost? Tipii de genu, care se grabesc in halul asta, VOR NEAPARAT O RELATIE. Nu ca ar fi rau, insa stii ce inseamna asta? Ca accepta aproape orice fata (dar trebuie sa fie si frumoasa, bineinteles ca na. fara frumusete nu se poatewinking ). Nu vreau sa trag concluzii pripite insa eu cred ca el nu te vrea din cauza ca tu ai ceva,, special" si vede in tine nu stiu ce, care la alte fete nu ar mai gasi, te vrea numai de dragul unei relatii. Deci repet, doar CRED! Insa ai mare grija la el. Si cat despre ultima parte, da, o sa-l uiti pe fostul', foarte usor. Insa nu te cupla cu acel baiat din motivul asta. Si ai mare grija la el, daca nu vrei sa se repete istoria. Adica sa suferi si dupa astawinking. Si cel mai important lucru, pe care vreau sa-l tii minte din ce am scris,, e prea indraznet".Ai grija si mult noroc! Si scuze ca am scris atat de mult laughing))

| GoldenZenith a răspuns:

Trecutul e trecut ca sa ramana in urma. Capitol inchis.

Baiatul respectiv a facut deja un pas spre tine, chiar mai multi. merita o sansa. Nu ai de ce sa ramai blocata cu mintea si sufletul intr-o relatie esuata din trecu si sa ocolesti singura dreptul la fericire. happy

| DrGoogle a răspuns:

Spui ca nu sunteti copii...dar ceri parerea unor necunoscuti cu privire la o relatie... tare nu?

| XxRoxRoxyxX a răspuns (pentru DrGoogle):

Voiam doar cateva pareri nu cred ca e ceva ciudat...nu?

| DrGoogle a răspuns (pentru XxRoxRoxyxX):

Vorbiti intre voi, comunicati nimeni nu o sa va rezolve problemele.

| Manea_Alex_2003 a răspuns:

Eu cred ca daca il iubesti spune-i ce simti