| Anablondyi a întrebat:

Acum cateva minute mi-am facut piercing in buric... singura cu flexura gri si curge sange in continuu si nu stiu cum sa il oprescstraight face sa pun spirt? sau cum sa fac ca curge mult! va rog helpcrying

18 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Tine apasat bine cateva minute, 10-15, cu un pansament curat, tifon, vata. Important este sa tii bine apasat, sa aplici presiune pe zona aia. Ar trebui sa se opreasca de la sine in cateva minute. Daca vezi ca pierzi mult sange, ca se imbiba pansamentul poate este bine sa mergi la doctor. Riscul de a fi spart un vas de sange important este destul de mic insa.

| kirin a răspuns:

Pune betadinawinking nu pune spirt ca te doare de te ia...betadina cu vata.si presezi putin vata in mana sa nu iti ramana bucati din ea in burictongue si ti vata cu mana pe rana vreo.5-10 min.si sa nu te mistihappy stai in pat sau pe scaun (de preferat pat)

| doc69 a răspuns:

Spirtul coace suna la 112 si du-0te la spital.ia o camasa sau altceva si tamponeaza din ce loc iti curge mai exact?

| doc69 a răspuns:

Raspăunde-mi sa stiu ca esti ok hai suna nu mai sta fii calma dar misca-te rapid

| ghiolbitza a răspuns:

Ai doua optiuni 1- iti mai faci un piercing si-n cap - creierul nu poate simti 2 zone dureroase si va alege mereu durerea mai recenta + ca poate iti vine mintea la cap
2- te duci la spital...
what the *** is wrong with you people?

| Paradise a răspuns:

Cine ți l-a făcut? Nu cred că e normal, de ce nu te duci la un doctor sau la cine ți l-a făcut să întrebi dacă e normal și ce ar trebui să faci în cazul ăsta?

| MCRgurl a răspuns (pentru Paradise):

A zis ca singura

| Paradise a răspuns (pentru MCRgurl):

Scuze, probabil nu am citit bine happy

| Paradise a răspuns:

P.s. cu spirt cred că ustură thinking

| Dulama_Alex_1990 a răspuns:

Poi curata cu apa oxigenata si pune betadina pentru ca te va ustura fff tare cu spirt.Iar daca nu functioneaza mergi la doctor.

| L0v320 a răspuns:

Scz ca-ti spun dar nu cred ca cunosti riscurilelaughingpoti sa faci o gramada de boli...doamne ce oameni inconstienti!

| Anablondyi explică (pentru L0v320):

Mda...mersi de "sfat" m-ai ajutat foarte mult, cred ca acum vei dori sa primesti titlul de cel mai bun raspuns nu?raised eyebrows

| L0v320 a răspuns (pentru Anablondyi):

Draga mea eu nu am zis-o cu rautate dar nu ai facut bine...citeste si tu riscurile pe net si ai sa vezi

| Trifan_Mery_1989 a răspuns:

Du-te la doctor fato

| onutsaa a răspuns:

Nu e normal sa curga sange.si eu am in buric si nu a curs deloc sange atunci cand mi l-am facut.il am de cativa ani si nu am avut nicio problema cu el...scotel de urgenta.iar cand vai fi vindecata problema mergi la un salon sa ti se faca.nu iti fa tu singura.e imposibil

| Anablondyi explică (pentru onutsaa):

Pai si la salon nu tot cu flexura face, adica ce diferenta este intre flexura si acul ala de la salon... unii pun cu flexura la salon...curge mai tare daca e flexura sau cum?crying

| crissmay a răspuns (pentru Anablondyi):

Pai la salon e altfel adica trebuie facut intr-un anumit loc nu asa de cpu' tau.winking

| Narcisa_Elisabeta_Orzaru_1997 a răspuns:

Sa nu puii spirt ca ustura rau lasa sa curga sangele parerea mea