| dora_7535 a întrebat:

Acum cateva zile am adresat o intrebare "M'am indragostit de cel mai bun prieten al fostului prieten.insa din cate mi-am dat seama el refuza sa fie cum mine din aceasta cauza.ca am avut o relatie cu unul dintre cei mai buni prieteni ai lui... ce sa fac?:-s cum sa'l conving sa avem o relatie?" dar nu inteleg de ce nu ar vrea fara ca macar sa fi incercat sa il intrebe pe fostul meu prieten... din actiunile pe care le face si din spusele altor prieteni inteleg ca si el ma place...

Răspuns Câştigător
| cryna_9550 a răspuns:

E un pic cam complicat, chiar daca te place si l-ar intreba si pe fostul, mai presus e prietenia si orgoliul lor si daca ar fi cu tine, iti dai seama ca v-ti intalni in acelasi cerc de prieteni si nu i-ar conveni.Eu cred ca mai bine ar fi sa mai lasi timpul sa treaca si vezi ce se intampla.Bafta

6 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Mda. e cel mai bun prieten al sau. sh de asta nu poate stika o buna prietenie. din cauza ta. sh orgoliu tot e o cauzawinking

| M.J. a răspuns:

Tu ai accepta ca ex iubitul celei mai bune prietene ale tale sa iti ceara sa aveti o relatie? eu una nu as accepta, e logic...acu depinde de mentalitatea fiecaruia.eu zic sa te mai gandesti

| abis a răspuns:

Face parte dintr-un soi de "cod al onoarei" nescris intre barbati...

| kathessa a răspuns:

Stii, e posibil sa nu vrea niciodata. Poate barbatii sint mai uniti in chestii din astea. Adica nu se combina cu fosta sau nu se dau la actuala prietenului cel mai bun. Ar trebui sa faca si femeile la fel.
Poate ar trebui sa o lasi balta. E o chestie de orgoliu masculin.

| alabala_4392 a răspuns:

Poate te place dar din principiu te refuza. Gandeste-te daca ai fi locul lui ce ai face? Mai bine ai renunta la el (e plina balta de peste).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ar fi fratele sau