| Doareu1994 a întrebat:

Am tot încercat sa mă impac cu fostul meu prieten, nu a fost o relație chiar lunga dar m'am atasat foarte tare de el, am rămas prieteni, dar încă simt ceva pentru el! El știe asta, de câteva zile am început sa îl evit nu ii mai dau mesaje, nu am mai ieșit afara pentru ca noi doi ieșim cam in același grup de prieteni. Aseară când am ieșit afara am dat de el. Nici nu l'am băgat in seama, dar el mă întreba de vorba! Ce ziceti sa renunț la el sau nu? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| ImNutellingYou a răspuns:

Uf, grea situaţie. Ştii vorba " poţi transforma o prietenie în dragoste dar nu poţi transforma dragostea în prietenie". Întrebarea e " de ce v-aţi despărţit?" Trebuie să existe un motiv pe care ai ezitat să îl spui, încearcă să vorbeşti cu el, să clarificaţi anumite treburi, să ieşi-ţi doar voi doi, fără prieteni, pentru că de multe ori prietenii influenţează. Trimite-i un sms sau sună-l şi spune-i că vrei să vă vedeţi doar voi doi, îl iei la o plimbare şi vezi ce se întâmplă pe parcurs, dacă aştepţi să zică el ceva şi el aşteaptă să zici tu atunci nu se leagă nimic, ia tu iniţiativă dacă vezi că el nu are curaj happy, niciodată nu renunţa la ceva ce iubeşti! o zi frumoasă

1 răspuns:
| bbu2eugen a răspuns:

Pai explica i ca inca iti pasa de el si mai tii la el incearca sa revi la relatie daca vrea sa incercati iarasi nu renunta iar daca iti da semne ca nu i pasa si nu mai vrea lasa l de tot.