| PetreMureșan07 a întrebat:

Acum câteva zile am avut o problemă. Sunt un adolescent în vârstă de 16 ani care și a început viața sexuală acum 3 luni cu iubita lui tot în vârstă 16 ani. La primul contact am avut un moment de anxietate în care simțeam ca nu pot obține o erecție dar până la urmă am reușit. De atunci am mai făcut o de multe ori și n am avut nicio probelma. În schimb acum două zile într o seară eram cu iubita mea și am vrut s o facem și am reușit să am o erecție destul de bună adică am putut penetra. Noi nu eram singuri acasă dar eram la mine în cameră cu ușa închisă și o făceam destul de silențios. În timp ce o făceam mi am pierdut erecția. Am încercat din nou peste câteva minute și părea ca penisul începea să se scoale când iubita mea îmi făcea sex oral dar când trebuia să mi pun prezervativul imi pierdeam din nou erecția. Eram destul de stresat pentru ca îmi era teamă ca nu cumva să fim auziți. Până la urmă n am reușit să obțin o erecție, acest lucru m-a făcut să ma simt dezamăgit de mine si foarte rușinat de cele întâmplate chiar dacă iubita mea m-a înțeles și m-a încurajat ca nu e nimic grav.
Cer sfatul acesta pentru ca stau foarte prost cu psihicul din cauza celor întâmplate și aș vrea să știu care ar fi cauzele celor întâmplate si ce aș putea face ca în viitor să nu mai pățesc așa ceva.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Motivul este unul singur: esti stresat de cei din casa, care va pot prinde.
Recomand sa faceti sex numai cu prezervativ si numai cand sunteti singuri acasa.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Simplu: stresul.

| ywar a răspuns:

Experienta zero, abordare de adolescent obsedat de a-si baga instrumentul in ceva umed si cald. Cu timpul o sa-ti vina mintea. Ar fi un castig. La 16 ani sigur aveti altceva de facut in afara de sex. Terminati-va studiile. Asa se intampla daca bagati steroizi in voi si Mac si KFC. Pe vremea in care eu aveam 16 ani se scriau scrisori, ne intalneam in parc sau mergeam la un concert. Sunteti o generatie de toata rusinea.

| DeaconuCorina a răspuns:

Daca o faceți prea des, incercati să faceți sex mai rar. Cu timpul erecția va fi normala.

| Preda_Gheorghita_1998 a răspuns:

Salut dacă ești fumător încerca să renunti la ele