| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, dragi prieteni! Vin cu o problema destul de delicata pentru un barbat. cum sa incept
acum doua seri am incercat sa ma masturbez, dar cu greu am reusit sa am erectia, m-am chinuit in jur de 20 de minute si intr-un final am reusit sa ejaculez chiar daca penisul nu era la capacitate maxima. Dupa a inceput sa ma usture cam in jur de 10 minute, bun... a doua zi dimineata la prima ora am avut o erectie normala cred eu dar la fel, penisul nu era destul de tare. Ieri toata ziua am stat panicat ca vezi doamne la cei 23 de ani ai mei risc sa raman impotent. Aseara am incercat din nou sa ma masturbez dar de data asta fara succes, am incercat vreo 3 filme pentru adulti dar m-au lasat rece, nici macar putin sa se scoale, apoi am inceput sa-mi imaginez scenarii cu fosta, a reusit cat de cat, dar la fel era moale si cand incercam sa o frec parca nu simteam nimic, ma lasa rece.
Chiar risc sa raman impotent la o varsta asa de frageda, 23 de ani? gandul asta imi da fiori. vin si cu cateva exemple care cred eu ca sunt de vina
Sufar de hipertensiune arteriala, anul asta a fost un an greu si cu multe esecuri, am fost deprimat ce pot spune, iubita nu am reusit sa-mi fac. Alcool nu consum deloc, de fumat daca fumez o tigara la 3 zile, cu greutatea nu am probleme, chiar am reusit sa tin o dieta in care am slabit. dar chiar nu stiu ce am, chiar risc sa ma lase ce am mai drag pe lumea asta? va rog niste sfaturi utile. Cei glumeti sa lase aceste comantarii. Multumesc

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic. Ignora sfaturile de pe radio sant.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa masturbarea si totul va fi ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încearcă să faci o pauza mai îndelungată de la masturbare. Din astea se pot întâmpla și când ai iubita și faci sex prea des. Am pățit și eu, însă mi-am revenit după o pauză mai îndelungată.

| bius123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu ar fi nimic grav? Masturbare faceam de 3-4 ori pe saptamana, aveam saptamani cand o faceam zilnic. Deja ma macina gandul ca pot sa fiu impotent.

| anonim_4396 explică (pentru bius123):

Grav nu este.

| felixf a răspuns:

Masturbeazate mai rar. Ia o pauza. Schimba filmele. inceraca late site-uri. Pune-ti imaginatia in functiune. Daca tu te masturbezi zilnic la un mom da corpul tau nu mai vrea. Ascultati corpul.

| Robert265 a răspuns:

Fa pauza 5 zile și bea ceai de ghimbir și manca usturoi des consuma produse lactate și fă sport