| otypisik a întrebat:

Acum cateva zile am fost de revelion la o petrecere si m-am distrat foarte bine. am cunoascut un baiat de care m-am indragostit si el mi-a aratat interes atunci.eu am 14 ani si el are 16. am baut putin in seara aia dar eu nu m-am imbatat. ne'am sarutat. a fost frumos dar el nu raspunde pe mess mereu.adica daca trimit massuri sau ceva el nu incepe niciodata o conversatie.eu trebuie sa'l bag in seama.si il iubesc. poate suna prostesk dar vreau sa ma intalnesc cu el poate prin oras si nu stiu cum sa ajungem la discutiaa sta ca nu mi se pare potrivit sa'i fac eu o invitatie in oras...plis da'ti'mi si mie un sfat va rooooogg

Răspuns Câştigător
| IuliaWosster a răspuns:

Poate ca nu iti raspunde pe mess. deoarece o fi ocupathappySau poate nu are destul tupeu sa inceapa o concersatie cu tinehappy stai linistita draga meahappy nu suna deloc prostesc in ziua de azi si fetele mai fac invitati in orashappy eu zic ca trebuie sa fi putin mai tupeista si sa-l intrebi daca vrea sa iasa cu tinehappy poate ca el vrea dar nu este destul de sigur ca si u vreihappy Intreba-l asahappy"hey. mi-am aud aminte de noaptea de revelion a fost foarte frumos. nu ai vrea sa iesim sa bem ceva?". incearca eu iti tin pumnilove struck
MULT NOROClove struck

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te grabesti un pic. De la revelion sunt 5 zile, daca ati vorbit o data pe YM este mai mult decat suficient. Nu ta baga si tu in seama la fiecare doua zile, ca se plictiseste si fuge de tine. Si un secret: nu da massuri, nu cred ca ii plac cuiva si dau impresia ca esti pisaloaga si n-ai alta ocupatie decat sa stai pe YM.

| Luori a răspuns:

Vorbeste cu prima ocazie cu el, pe mess, apoi daca reusesti o iesire mica in oras, poti baga o scuza ca vrei sa iesi putin la o plimbarica si ai vrea sa iesi cu el ca n`ai cu cine, jumatate de ora :devil) Si din jumatatea aia de ora se fac ore laughing depinde... rolling eyes
Da` sa vezi si partea cealalata, poate ca erai singura de la petrecere mai interesanta pentru el, poate ca este rusinos, da` poate ca nu vrea sa vb cu tine straight face

Ce este asa de greu sa incerci sa vb cu el?! daca toate`s bune ii spui ce simti, cu curaj!

| zeeeeeex a răspuns:

In primul rand e prea devreme pentru a spune ca il iubesti dar fie daca spui tu asa trebuie sa fie. Daca are toate mijloacele posibile de a tine contactul cu tine si nu o face reies 2 variante:
1. E foarte timid si nu are curajul de a te aborda si tu cum il iubesti trebuie sa faci in asa fel sa se simta in largul lui cand vb cu tine si impulsioneazal tu cat mai mult posibil daca cu adevarat il vrei.
2. Poate chiar a fost doar o chestiune de o noapte si chiar nu vrea sa fie aiba ceva mai serios cu tine.

Iti recomand sa intri pe el intr-o seara zi dupamiaza cum vrei tu si sa deschizi subiectul sarutului vostru din seara de revelion si vezi ce spune el.
Poti incepe ceva de genu "Salut... auzi statea si ma gandeam ce anume a insemnat pentru tine sarutul nostru din seara de revelion, ca mie miai picat cu tronc si ma gandesc in fiecare zi la el. E doar din partea mea sau e reciproc?" si asa vezi ce va spune el si vei sti exact ce intentii are. Good Luck

| Eu4EverX a răspuns:

E clar ca a vrut doar o aventura, fi sigura ca daca vroia ceva mai mult te cauta.Mai fetelor nu va sarutati cu toti care apar in calestraight face...zau...

scuza-ma ca am fost prea dura dar asta e adevarul...

| →s ♥ ą← a răspuns:

Are dreptate brigaela...pff eu mor cand ii vad pe astea ca dau mass'uri sincer poate nu'ti dai seama dar este fff enervant.si in rest.glumeste si tu cu elbig grin si tu ai spus ca nu erai beata. dar daca el era ametit? daca are iubita? hmmm te'ai gandit la asta? incearca sa te interesezi.si nu mi se pare o chestie ciudata sa'l inviti tu. Ce e ciudat in asta ca nu intelegthinking

| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a răspuns:

In primul rand gandeste'te daca a baut si era putin ametit si nha nu sa putut abtine am mai vazut cazuri asemanatoare asa fac unii baieti la bautura agata orice tipa le iese in cale poate era ceva pe momentthinking intereseaza'te dk are prietena... daca nu aresmug norocul tau nu mai il presa atata pe mess cu massuri etc poate ca nu e un tip adepta massurilor si eu fk al fel cand primesc un mass x dau repede poate asa si el...nu le da importanta.

daca te intereseaza asa baiatul asta si este si singurelsmug si nu are curaj inearca tu pana la urma nu ai nimic de pierduttongue.numai ca fi atenta cum o faci>big grinbig grin

| albinuta_2886 a răspuns:

Ce repede te-ai mai îndrăgostit și tu... stai calmă și nu îl mai stresa cu mass-uri. Dacă nu ți-a răspuns de mai multe ori pe mess și nici nu intră în vorbă cu tine înseamnă că nu îl interesezi.

| sweetygirl a răspuns:

Eu zic sa "iti iei inima in dinti" si sa ii dai o intalnire, il iei direct, e cel mai binewinking iti spun eu... Sau poate acum baiatul nu te mai place, ia gandeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... foarte dragut. Tu zici ca nu te-ai imbatat, dar el?
El era beat? Sti daca are iubita?