| JustThat a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi tot, dau Funda + Vot... Am fost cu un baiat de ceva timp si ne intelegeam bine asta pana cand am iesit la un suc, cu fostul prieten. La sfarsitul serii acesta m'a sarutat iar prietenul meu a aflat. Ne'am despartit dar mi-a mai dat o sansa. Acum cateva zile ne'am certat putin si am iesit la suc, cu un amic. Am iesit cu el, am vorbit si dupa am plecat. El a crezut ca eu de fapt l'am inselat. Ne'am despartit si am incercat sa'i explic dar nu vrea sa ma asculte... Faza e ca eu il iubesc si nu vreau sa'l pierd sad Mi'e tare dor de el. Cum sa fac sa ma asculte? Sa inteleaga faptul ca nu s-a intamplat nimic. Cum ii arat ca il iubesc?
Ajutati'ma va rog sad

Răspuns Câştigător
| alinforever a răspuns:

Buna! ai facut mare greseala k ai iestit cu fostul pentru ca sia pierdut increderea in tine,dar ca sa il aduci din nou inapoi demonstreazai k poate avea incredere in tine,increderea se castiga nu se impune,fi putin timp mai indiferenta cu el dar nu mai vb cu nu stiu ce amici iar el sa afle pentru ca u ai de pierdul daca spui k il iubesti,suna-l si pune-i mel preferata,trm sms k nu poti sta fara el,k iti rapeste fiecare gand,noaptea il ai in vis iar ziua te gandesti in fiecare clipa la el si k ai o durere in piept care te apasa,spune-i toate astea,sa-i spui sa fac ce il indeamna inima nu orgoliul, daca nu se va intoarce curand la tine, inseamna k nu merita iubirea ta pwpici si mult noroc

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti cu un baiat si doua seri iesi cu alti doi si unul se nimereste sa fie si fostul cu care te saruti.
Ia pune-te tu in locul iubitului tau si spune-mi cum ai reactiona...
Vezi?
Nu stiu daca o sa te ierte si daca o s-o faca, incredere n-o sa mai aiba in tine.
L-ai jignit grav.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Clar tu nu il iubesti din moment ce iti dai intalniri cu alti baieti si te saruti cu fostul.

Sincer, prost sa fie sa iti mai dea o sansa.

Intelege ca daca nu respecti relatia in care esti nu meriti partenerul.

| Jony123 a răspuns:

Pai dc ai iesit tu cu fostul si l-ai lasat sa te sarute daca tu zici ca il iubesti, normal ca trezesti suspiciuni. gandeste-te daca prietenul tau ar fi iesit cu fosta si sar fi sarutat tu nu ai fi procedat la fel? adica nu tiar trezi suspiciuni? Of ce copii sunteti, cred ca nu aveti mai mult de 14 ani.
Ce e de facut? e sa incerci sa recunosti ca ai gresit si sa iti ceri scuze, sa te tii dupa el, asa ii dovedesti ca tu chiar il doresti. Daca vei tot nega nu vei rezolva nimic.
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| BRG a răspuns:

Complicat, altceva nu ave ti in cap nu?

| zob79 a răspuns:

Fara nici un pic de rautate...da-mi voie sa te intreb doar atit: daca zici ca-l iubesti pe prietenul tau, si ca relatia mergea bine, care-i logica pentru a iesi cu fostul, si a te saruta cu el?

| Nomeyou a răspuns:

Uite iti pot da un sfat dar mai intai trebuie sa-mi zici cati ani are el si cati ani ai tu. de obicei merge indiferenta daca vrei sa il aduci inapoi, o sa te caute, crede-ma