| FaithGaga a întrebat:

Acum ceva timp am cunoscut o fata, ne-am imprietenit, dupa mie a inceput sa imi placa de ea si am recunoscut o data in fata ei asta. Mi-a raspuns ca ii place de noi ca fiind prieteni, dar nimic mai mult (atunci inca ii mai placea de fostul ei prieten). Dupa un timp, mi-a spus ca trebuie sa ma sarute deoarece a fost supusa la un pariu. Eu unul nu credeam ca a existat vreun pariu, ci ca era propria sa dorinta, asa ca am fost putin confuz la inceput si am tot amanat momentul. Dar a incercat sa ma sarute dupa cateva zile, iar eu, oarecum speriat, m-am dat inapoi. Si dupa, nu ne-am mai intalnit cam 8 luni, pana in vara asta cand m-a abordat intr-un fel parca prea prietenos, iar eu simt ca parca ar vrea sa imi recunoasca ceva, dar nu poate. Am vorbit si pe Facebook acum cateva zile despre fostul ei prieten care acum e un nesimtit iar ea mi-a povestit tot ce s-a intamplat, de parca as fi fost cea mai buna prietena a ei. Radem incontinuu si pe Facebook si cand ne mai intalnim afara, dar astazi e ziua unei fete din gasca noastra si suntem amandoi invitati, ca si anul trecut, cand am stat unul langa altul la masa si am ras tot timpul. La ziua acelei fete vrea sa imi continue povestea despre prietenul ei si ea, ca si mine, presimte ca o sa radem iar ca doi nebuni...
Voi ce credeti, ca ma place? Funda si multumesc ca v-ati facut timp sa cititi si povestea mea happy

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Important este că ai reuşit să-i câştigi încrederea şi prietenia. Depinde de tine dacă te place.
La ziua prietenei voastre ai ocazia să-i demonstrezi că ai suficiente calități pentru a-i putea fi mai mult decât prieten.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice e posibil. Fostul prieten a disparut din peisaj,deci e libera, nu?
Pastreaza legatura cu ea, sustine-o, fii alaturi de dansa si, poate, poate, va iesi ceva la un moment dat.
Evident ca-ti poti da seama dupa gesturile pe care le face, modul in care te priveste si te trateaza, daca te place sau nu.
Dar acel sarut pe care vroia sa ti-l dea in urma unui 'asa zis' pariu ...hm
Asteapta sa mai treaca timpul si... vei afla cu siguranta raspunsul la ''ma place?''

| sayWhaaat a răspuns:

Posibil sa vrea ceva mai mult acum, decat o relatie de prietenie, insa nu-ti fa sperante foarte mari!

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Poate inainte era nesigura de relatia cu tine...si dupa cum ai spus, sigur vrea ceva mai mult acum.blushing

| AdyAlex03 a răspuns:

Eu cred ca te place big grin daca a incercat sa te sarute de doua ori e clar happy si pariul a fost inventat parerea mea
in legatura cu poveste imi place sa citesc povesti lungi big grin