| 4827 a întrebat:

Acum ceva vreme am cunoscut un baiat super interesant. M-am cam indragostit de el, si cred ca el a aflat asta. De ceva vreme se poarta altfel cu mine (cred ca de cand a aflat ca il plac) odata se ruga de mine sa ma plimb cu el, imi spunea ca mama mea e soacrasa, ma "alerga" cu frunze, ma "gadila" si tot felul de chestii de-astea copilaresti :X. Problema este ca acel baiat are o relatie de un an cu o fata. Credeti ca a facut toate chestiile astea doar ca sa-si bata joc de mine? Eu pentru un moment chiar a crezut ca ma place, se uita intr-un fel la mine si ma tot cauta cu privirea. Voi ce credeti? Ma place sau se prefacecrying? Help mecrying!

Răspuns Câştigător
| 1234abcd a răspuns:

In cazul tau exista 2 posibilitati:
1. sasi bata intr-adevar joc de tine:adica atata timp cat e intro relatie cu alta fata pe tine te poate considera doar o aventura, o joaca de moment(nu te pot asigura daca e adevarat interesandute daca relatia pe care o are cu fata respectiva e serioasa sau daca mai au un pic si se despart)
2.sa te placa, si face toate chestiile astea ca sati marturiseasca dragostea dar intr-un mod mai indirect ca sa zic asa...gandestete si tu daca lui ii place de tine cate de greu ii este, adica el e combinat cu alta si poate iar da papuci lui aia pentru tine daca ar fi sigur ca si tu simti acelasi lucru pentru el

eu zic ca cel mai bine e sa vorbesti deschis cu el, sa-i spui ce simti si sal intrebi ce simte pentru tine

6 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Cred ca inca nu ai trecut de faza cu papusi...

| Ea12345 a răspuns:

Mi se pare normal si corect sa purtati o discutie sincera, onesta. Imi doresc sa nu isi bata joc de tine, insa daca are o relatie de un an, e clar ca tine mult la respectiva fata si ma indoiesc ca ar insela-o sau parasi-o in acest moment(asta doar daca nu isi bate joc si de ea).

| Roibu a răspuns:

Draga mea trebuie sa stii ca un barbat niciodata nu se multumeste cu ce are.
Dar cred ca cel mai bine ar fi sa discuti despre aceasta "Dragoste Ascunsa" este mai bine sa afle si el decat mai incolo sa suferi din vina asta pentru ca eu cred ca pe zi ce trece te indragostesti si mai mult de el nu as vrea mai incolo in timp sa te afecteze.
Vorbeste cu el si spune-i ca il iubesti mult si ca ai vrea sa ai o relatie cu el si atunci vei afla ce crede el despre tine, ce simte pentru tine poate ca si el ar vrea s afie cu tine dar poate ca se teme de reactia ta.
Sa vorbesti cu el este cel mai bine zic eu.

| Dafuqq a răspuns:

Intreaba-l...
Baietii(cel putin eu) se dau in vant dupa fete, nu ar evita sa-ti spuna ca te place sau nu.
Dupa descrierea ta, as spune ca te place.

| Vคмριяιţá a răspuns:

Te place.Si ar fi bine sa-i spui:
-Stii...eu...ma intrebam daca ma placi.Stiu de relatia ta cu (numele fetei), insa acele mici "joculete" ma fac sa cred ca ma placi? E asa, sau suntem numai buni prieteni?

| TayZzZ a răspuns:

E o chestie complicata scumpo, trebuie sa vorbesti cu el deschis; mai sunt si baieti de genul asta, care vor sa-si bata joc de fete nu trebuie sa-ti èui inima pe tava oricum, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el ca nu cumva sa iei decizi pripite. Mult succes, si sa ne spui ce s-a intamplat, cine stie::X bafta:*