| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva vreo 3 sapt mi-am inceput viata sexuală. El nu mai era virgin deci a facut el cam tot pentru că eu nu prea știam cum sta treaba. Dupa ce am ajuns sa ma obisnuiesc s-a gândit să mă pună la încercare. Stăteam peste el si mi-a zis ca să preiau controlul, adică sa fac ce vreau. Am picat atâta de penibil, nu știam ce sa fac și cum, asta din cauza faptului sa nu creadă că e penibil ceea ce fac asa ca n-am facut efectiv nimic. Știu, foarte penibil. Câteva sfaturi? Ce ar trebui sa fac când controlul e asupra mea, cam ce așteptări ar trebui sa ating? De unde sa încep? Mentionez că am 17 ani

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ar trebui să faci orice astfel încât să simți TU plăcere, indiferent de ce simte el.
Te asigur că va fi mai mult decât mulțumit.

| Sofer a răspuns:

Ce sa faci? Sa te misti bine in penis inainte si inapoi. Ce e asa greu? rolling on the floor

| Goete a răspuns:

Ar trebui sa raspunzi instinctelortale si daca ele nu iti spun ninic, sa nu faci nimic

| AnastasiaK a răspuns:

Ori te prinzi tu, ori iti arata el, ori te uiti la un film...sau iti arata altul, exista si varianta asta rolling on the floor Oricum, aici nu-ti poate explica nimeni.

| ancaval a răspuns:

La 17 ani trebuie să înveți pentru Bac. Nu mai e mult.

Cât de serioasă e relația? Puteai să mai aștepți un pic, părerea mea.

| Goete a răspuns (pentru ancaval):

Daca nu simte placere la ce sa o faca?

| Paul754880338 a răspuns:

Nu de sfaturi ai tu nevoie, ci ar trebui sa faci doar ce simti. Cel mai frumos moment este acela in care cei doi actioneaza si gandesc fara sa se rusineze sau fara sa se inhibe, ca si cum ar fi o singura persoana. Deci curaj! Fii tu insati!

Răspuns utilizator avertizat
| Validevil202020 a răspuns:

Buna ioana, în primul rând nu trebuie să te simți rușinata de faptul asta. Ar trebui să fii deschisă cu el si sa ii spui ca nu esti experimentată in domeniul asta. În altă ordine de idei, important e să îl faci să se simtă bine, poti sa începi ușor sarutandu-l, încet si treptat în jos, până ajungi la penis, după care îi poți lua penisul in mana si sa il masezi ușor cu o mișcare du-te vino. Dacă ai trecut cu brio peste acest "nivel" poti sa te apuci de un oral lent, si foarte excitant. Dacă si peste acest "nivel" ai trecut cu brio, poti sa începi cu penetrarea, să îți introduci penisul in vagin, încet... După spor la treaba, sper ca ti-am fost de ajutor. Spor la nebunii.