| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua luni am avut un contact sexual neprotejat.La o luna si jumatate de la contact am fost la ginecolog care dupa ecograf si consult mi-a zis ca nu sunt insarcinata, ba mai mult am facut impreuna cu el si un test care a iesit negativ.Intre timp mi-a venit normal ciclul de doua ori, si am mai facut nenumarate teste care au iesit megativ.Acum dupa doua luni de la contact testul a iesit tot negativ. Pot sa fiu insarcinata s-au pot sa stau linistita? Multumesc mult

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poţi sta liniştită. Ai făcut teste, ţi-a spus şi medicul, ţi-a venit şi ciclul regulat. De ce alte dovezi ai nevoie?

| zeeeeeex a răspuns:

rolling on the floor tu vorbesti serios?
1.Nu esti insarcinata sigur si daca o sa fii din cauza actului sexual de acum 2 luni cresc eu copilul.
SI
2. Fa niste cursuri de educatie sexuala ca e MAAARE NEVOIE.

Dupa atatea teste de sarcina care au iesit negative si mai mult dupa ce doctorul ti-a zis ca nu esti insarcinata, tu tot nu esti convinsa? Scuza`ma dar mi se pare cam deplasat ca dupa ce ti-a confirmat GINECOLOGUL, TESTELE si MENSTRUATIA ca nu esti tu tot nu esti sigura.

| lumylumy a răspuns:

Stai linistita! si pe vitor cand ati iese negativ nu te mai duce la doctor, negativ este un raspuns bun, daca este pozitiv atunci trebuie sa mergi la doctor! pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cum vrei să fii însărcinată atâta timp cât vine şi menstra şi testele ies negative, iar simptomele de sarcină nu sunt prezente?
Oare este atât de greu să îţi dai seama de aceste aspecte?
Protejează-te cu prezervativ ca să nu mai stai atât de încordată!
Te-am pupat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De data asta ai scapat. Ai grija data viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita, dupa atatea teste si controale in care totul a fost negativ e imposibil sa fii insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, m-ati linistit.Va pup si eu, aveti grija de voi...Pa pa