| AnaMaria8900 a întrebat:

Există posibilitatea ca după 2 luni jumătate de la ultimul contact sexual testul să iasă negativ și eu sa fiu totuși însărcinată?

Din martie am avut 2 menstruații foarte neregulate (una a întârziat 10 zile, a doua menstruație 14 zile, prima a fost cu cheaguri, a doua roșu aprins)

Acum trebuia să-mi vină menstruația pe 2 iunie, nu a venit încă.
Mă dor sânii foarte tare (mă și înțeapă, nu pot nici merge) și am dureri pelvine intense, ambele de o săptămână de zile.

Am făcut un ecograf transvaginal la începutul lui mai, singurul lucru pe care mi l-a spus ginecologul este că am ovare micropolichistice, dar nimic altceva.

Testul făcut ultima dată (30 mai) a fost Sure Check, am înțeles că e cel mai bun. Mi-a ieșit negativ.

Mai există posibilitatea unei sarcini în aceste condiții?

M-am reprogramat la un alt ginecolog, dar abia peste o săptămână, iar eu nu mai înțeleg ce pot să am.

Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu bre esti ok.

Ti-a venit menstruatia de 2 ori intre timp, daca esti insarcinata o sa te duca asta in turneu sa te prezinte lumii medicale ca probabil esti singura tipa care a reusit performanta.

Pe toate va dor sanii cand credeti ca sunteti insarcinate, va ia cu ameteli, greturi dimineata etc. Practinc incepeti sa vedesti simptomele al care va asteptati.