| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Acum 3 luni am avut contact sexual neprotejat. de atunci ciclul mi-a venit regulat plus durerile menstruale si am facut si doua teste care au iesit negative. Credeti ca totul este in regula? pot sa stau linistita?big grin funda.

Răspuns Câştigător
| Lore14785 a răspuns:

Dap poti stai linistita. Sunt foarte rare cazurile cand ramai gravida fara ca un baiat sa-si dea drumul in tine. majoritatea vor sa evidentieze ideea de protectie si de aici si "sperietura" cu poti ramane insarcinata si fara ca partenerul tau sa ejaculeze in tine. In plus, nici nu-ti poti imagina, dar unii sexologi spun ca exista doar o zi a lunii cand poti ramane insarcinata. Deci poti sta linistita, oricum rare cazuri cand ciclul menstrual vine peste sarcina!

2 răspunsuri:
| DeliaMarius a răspuns:

Odata ce ti-a venit ciclul, ceea ce in cazuri de 97% dintre femei nu sunt gravide daca au ciclu in continuare. Plus ca ti-ai facut si doua teste, iesind negativ, nu esti insarcinata.

| loOveeep a răspuns:

Ar trebui totusi sa mergi sa te vada si un ginecolog, pentru orice eventualitate poate sa iti prescrie niste anticonceptionale si nu uita de prezervativ data viitoare, protejazate!