| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt tot eu cu intrebarea(Buna! Am si eu o problema. Azi suntem in data de 27 noiembrie, in data de 23/24 octombrie a avut loc contactul sexual neprotejat, dupa cateva zile mi-am facut un test care a iesit negativ, dar miai spus ca acel test nu are nici un farmec, dupa doua saptamani mi-am mai facut un test care mi-a iesit tot negativ dar a avut contact cu apa si mi-ati spus ca e posibil sa isi fi pierdut din proprietati, a doua zi mi-am mai facut un test care mi-a iesit tot negatv, iar acum in data de 27 noiembrie mi-am mai facut un test. Deci nu mai sunt sanse sa fiu insarcinata... nu? mersi:*) As mai avea problema.Deci contactul sexual a avut in data de 23/24 octombrie si acum suntem deja in data de 30 noiembrie si inca nu mi-a venit ciclul, mentionez ca ciclul mi-a venit dupa cateva zile de la contact adica mai sigur contactul a avut loc pe vineri noaptea(23/24.10), iar ciclul mi-a venit pe marti miercuri dupa contact. Oricum imi mai fac un test sa fiu sigura, chiar doua... dar ce credeti daca nu mi-a venit ciclul inca sunt sanse sa fiu insarcinata(dupa atatea teste facute si toate iesite negativ) na deci sper sa nu fiu. oricum mersi:*

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ca nu esti insarcinata, dar e cazul sa te duci cat mai repede (maine de preferat) la ginecolog ca e posibil sa ai o problema serioasa.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Pentru linistea ta sufleteasca ar trebui sa mergi urgent la un ginecolog. EL in urma controlului poate sa iti spuna daca esti sau nu incarcinata. Poti de asemenea sa iti faci analize de sange, si acolo se vede daca esti insarcinata.
Pe viitor iti sugerez sa vorbesti cu ginecologul sa iti prescrie ANTICONCEPTIONALE si sa folosesti tot timpul prezervativul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu vrei sa fii insarcinata? cati ani ai? ar fi frumos! daca ai trecut peste 19 ani... dar daca esti sa nu faci vreo prostie sa lepadezi copilul!(adica sa nul vrei)acest copil nu are nici o vina ca s-a nascut! nu trebuie sa lepadezi! te rog!(daca esti nu-l lepada)dumnezeu ti la dat! dumnezeu sa-r supara daca la lepada