| sohappyIcoulddie a întrebat:

Acum doua zile am avut o convorbire banala cu iubitl meu.Adica la gluma i-am zis daca vine pe la mine, cu ocazia asta ne si maturizam(laughing). Chestia e ca i-am zis ca daca ne rezista relatia pana la 16 ani ma dedic lui. El a spus ca la 16 ani e prea tarziu si ca la 14 ani adica peste cateva luni e oklaughing. Asta la gluma. In fine sunt cu el de aproape doua luni si nu a avut loc un sarut. De relatia mea cu el stim dct nois si cativa colegi. El e cu mine in clasa. El este foarte timid in relatia asta eu mi-am calcat pe orgoliusi am facut primul pas deoarece el era timid.
Acum la sarut nu stiu ma simt ciudat sa fac eu tot ptimul pas. Aveti idei cum as putea sa ii dau de inteles sau ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Robert92 a răspuns:

Este aiurea ca o fata sa faca primul pas,dar, avand in vedere ca el este timid, nu o va face el ( in functie de cat de ridicat e gradul de timiditate). Deci ai 3 variante:
ori il faci pe el sa se simta relaxat cand este cu tine,sa nu mai fie asa timid, ori ii dai cumva de inteles dar sa fie destul de evident(timizii au cel mai des teama de respingere), ori faci tu primul pas. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| ghineanamaria a răspuns:

Draga mea si eu sunt in aceeasi situatie cu tine.Nici noi nu ne-am sarutat dar noi savuram momentele ca sa zic asa.Eu sunt prima lui prietena si cred ca ar trebui sa mai astepti in privinta cu dusul acasa unul la altul.In plus ma nelinisteste faptul ca a zis (chiar daca e timid) ca la 16 ani e prea tarziu.Nici nu v-ati sarutat si deja vrei sa iti incepi viata sexuala.Si eu am facut primul pas.Asta e parerea mea.