| withoutname_1318 a întrebat:

Acum o saptamana am fost la ginicolog si mi-a zis ca totul e bine, insa astazi m-am trezit si pe lenjerie am observat pete de sange, avea asa o culoare maronie(ruginie parca, inchisa) si nu inteleg care ar putea fi cauza.in aceasta saptamana am avut doar un act sexual protejat iar menstra trebuie sa-mi vina abia peste aproximativ 2saptamini.imi puteti zice si mie care ar putea fi cauza acestei singerari? mi-e cam frica, nu stiu ce ar putea fi.chiar nu stiu.
p. s cind m-am dus la baie si m-am urinat de asemenea a curs putin sange de ala maroniu, si inca niste bucati de sange inchegat(imi cer scuze p. u exprimare dar as dori sa intelegeti cit mai concret situatia). pls help...mersi

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sangerare de ovulatie. Totusi, trebuie sa mai afci un consult ginecologic.

| Floreenofficial a răspuns:

N-ai ce face, draga mea. straight face
trebuie sa mergi din nou la ginecolog sau chiar la un urolog ca poate ginecologul e deja depasit de situatie... straight face
succes! :*

| Dizzydizz a răspuns:

E posibil sa iti fi venit mai inainte menstruatia, dereglari ale corpului. Daca nu e mentruatia atunci ar trebui sa te duci la ginekolog si sa il intrebi pe el ce s-a intamplat, el stie cel mai bine.
succes

| foxi a răspuns:

Pareri putem avea. dar nu te ajuta! Te poate ajuta medicul, care te va consulta!

| Genius8 a răspuns:

Buna daca erai virgina era normal sati curga sange, dar daca nu mai bine mergi la ginecolog iar, si spune-i sa nu risti de a face o infectie si sa ajungi sa nu mai poti face copii. sper ca ti-am fost de folos. fundita?

| Anonim_5618 a răspuns:

Daca erai virgina era normal sa ti curga sange...

| R_8082 a răspuns:

Deci daca ai avut contact sexual protejat, excludem ideea ca ai putea fi insarcinata. Poate fi vorba de o derelare hormonala, sau de o cistita, o raceala la burta sau o infectie urinara, daca spui ca ai urinat si sange. Mai bine te-ai adresa unui medic, ca sa afli ce probleme ai si sa stai si tu linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori este o infectie ori ta venit ciclu acu. se mai intampla nu la toate femeile este regulat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi in locul tau dupa 1 saptamana jum mi-as cumpara un test de sarcina...nu vreau sa te sperii dar ar trebuie sa ai mare grija si sa o lasi mai moale cu sexul o perioada de timp, mai ales daca esti minora...pentru ca daca testul iti iese pozityv esti intr-o mare incurcatura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui nimic