| anonim_4396 a întrebat:

Buna.
Sunt in relatie cu o fata de 4 luni, ne intelegem ok stam impreuna, ne ajutam etc, insa mi-am dat seama dealungul relatiei ca este putin mincinoasa, putin secretoasa, probabil asa e felul ei, nu minciuni mari, marunte, nesemnificative aparent, de ce o face oare? Care este psihologia din spate? Si eu o prind dar tot continua. Stie ca eu stiu, imi dau seama.
Si nu vorbeste mai cu nimeni, adica nu prea are prieteni, e langa mine mai mereu etc, nu vad semnale de alarma pe partea asta.
Ea are un trecut mai voluminos, pe care il ascunde putin.
De fiecare data cand o prindeam cu ceva marunt, nu recunoaste, doar daca nu mai avea ce sa zica isi cerea scuze.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine ești tu să știi totul despre ea? Dai semne de nesiguranță care se va transforma in paranoia

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg de ce o vanezi si o controlezi, ori o accepti asa cum este, ori scapa de ea, ca nu-i normal ce faci.

Nici nu are de ce sa-ti recunoasca tie, ca nu esti polistul de la interogatoriu, poate are ceva ce vrea sa tina ascuns cu buna stiinta, de care nu este mandra, sau este un lucru dureros pentru ea si nu vrea sa-l spuna tuturor.

| Madaxo97 a răspuns:

Daca e lângă tine mai mereu si ai încredere in ea pe partea asta, nu vad problema. Daca avea o problema cu tine si nu mai voia sa fie cu tine ar fi plecat. Poate asa e ea mai secretoasă, mai închisă in ea, mai introvertita sau are un trecut mai dureros si nu vrea sa vorbească despre asta, nu vrea sa împărtășească chiar totul cu tine si este ok, mai ales după doar 4 luni de relație care mi se pare foarte puțin pentru a te lăsa cu totul in sufletul ei să o vezi cu adevărat. Chiar si mutatul împreună e cam devreme dupa 4 luni, părerea mea. Ai răbdare un pic cu ea, poate incet incet ți se deschide si va apropiați mai mult sufleteaște si mental, 4 luni este puțin.