| djgog977 a întrebat:

Acum trei saptamani am cunoscut o fata care e cam timida. m-am vazut cu ea de vreo cateva ori, am petrecut revelionul impreuna si astazi i-am facut un cadou.
Fiind timida cred ca s-a speriat cand i-am dat cadoul,
mai tarziu a venit sora ei pe la mine sa-mi spuna ca ea nu mai vrea sa iesim impreuna deoarece are un prieten cu care se vede mai rar pe care il place foarte mult.
Nu stiu cum sa procedez, sa renunt la ea sau nu? Nici macar nu stiu daca e adevarat ce spune. Parintii ei mi-au spus ca ea nu are nici un prieten, ca e timida si ca nu prea iese din casa

5 răspunsuri:
| Nobodyy a răspuns:

Pai poate ea nu le-a spus parintilor ei ca are prieten si are mai multa incredere in sora ei. Eu zic sa vorbesti cu ea si sa lamuresti daca are prieten sau nu, iar daca are eu zic sa renunti. adica daca te place te va cauta ea iar daca nu are pastrati o legatura de prieteni apropiati.

| ChrisIwal a răspuns:

Eu zic sa nu renunti daca chiar iti place de ea si sa avansati in relatie cu pasi mici(sun-o intreab-o cum e ce face daca are chef sa va intalniti la un suc prostii din astea) si nu nici eu nu cred ca are prieten laughing cum ai zis si tu e o fata timida dar tu poti sa o schimbi sa fie mai curajoasa cand vine vorba de o relatie Noroc si nu te da batut. Salut

| AndreeaSiAndra a răspuns:

1.Serios? Parinti? Clar nu ar avea de unde sa stie.
2. Poate sora ei te place si e geloasa, si daca zici ca e si timida e clar ca nu are prieten.
3.Du-te la ea si intreab-o direct daca are prieten.

| melissa99 a răspuns:

Poate parinti ei nu stie ca are preten ar trebui sa vorbesty personal cu ea egal daca e timida trebuie sa aiba un motiv, good luck

| Edduard a răspuns:

Nu renunta, daca este timida a inventat ceva doar ca sa te tina departe chiar daca te place continua sa vb cu ea dar nu intrece masura!tongue