| blackdevil2015 a întrebat:

vreau si eu niste sfaturi straight face nici nu stiu de unde sa incep.
Deci am cunoscut vara trecuta o fata eu aveam 13 ani ea avea 16 ani. am stat in vacanta 2-3 saptamani la o matusa. primele 2 seri nu am vrut sa ies in strada cu verisoarele mele (tot 13 ani ). pentru ca nu cunosteam pe nimeni.in a 3-a seara am spus sa ies.sa-mi fac si eu prieteni noi, am iesit afara m`am imprietenit cu fata "x" a fost dragoste la prima vedere., asa dupa am bagat un fotbal cu prrietenii de pe strada si ma cheama fata "x" care statea cu alta vecina tot de varsta ei.ma cheama ca sa stau cu ele. cica dc stau cu ei. bun m`am dus la ele, ele la 20 m de ceilalti. am stat jos toti 3 am facut selfi`uri. toti 3 si am mai vorbit. si se innopta. cam ora 7-8 pe vremea aceea era cam intuneric. am fost am petrecut`o pe vecina fetei "x" si dupa ne-am intors si s`a oprit s`a oprit si ne-am sarutat. fara sa ma intrebe sau sa spuna ceva. mergem 2-3 pasi iar ne-am oprit si ne-am sarutat.2-3 pasi iar ne-am oprit ne-am strans in brate ne-am sarutat si am ajuns la poarta fetei. si a plecat. a 2-a zi vine la mine. ( casa ei era la 5m de casa matusii. si matusa era sora cu mama acestei fete ) vine a 2-a zi. iese pe afara am mai stat. nimic gen :*, trece 1-2-3 zile iesim in parc. eu, ea, verisoarele, sora fetei "x" si o vecina. mergem in parc.am stat pe acolo toti. aia-aia trecura 2-3 ore.hai sa mergem acasa. pe drup ne-am oprit am mers noi 2 ultimii. si ne-am oprit de 2 sau 3 ori pe drum si ne-am sarutat si ne tineam de mana. cam atat ce s-a intamplat vara aia. am plecat acasa de la matusa mea. si am mai tinut legatura in jur de 2 luni aproximativ. dupa am aflat de la o prietena de a ei ca a fost cu un baiat inaintea mea si l-a iubit foarte mult si nu stiu ce.am aflat profilul de fb al baiatului. si am mai intrebat pe cateva prietene apropiate de-ale ei si una dintre ele mi-a spus ca fata "x" in timp ce a fost cu mine a fost si cu acel baiat. dupa asta nu am mai vrut sa aud nmic de ea. timp de 1 saptamana. intru pe facebook o salut si ii spun ce face. retard din partea mea. deoarece nu am mai tinut legatura. ea imi spune. doar salut dupa atata timp? dupa am inceput sa ma cert cu ea si ne-am blocat unul pe altul. a 2-a ziam deblocat-o si am vazut ca m-a deblocat si ea. am vorbit cu o verisoara de a mea si mi-a spus ca a vazut-o cu baiatul "X" la balci tinandu-se de mana s-au dat in iarmaroc. si se sarutau...si am intrebat-o dupa sincer si a spus ca nu e adevarat. nu mai stiu ce sa cred. vara mea tot imi spune sa o las ca nu ma merita la ce persoana buna sunt etc. eu ii spun fetei "x" ca imi este dor de ea si ea imi spune la fel. dar eu simt ca minte. si in prezent. m-am chiar certat cu verisoara de cateva ori. si n-am mai tinut legatura cu ea. pentru ca fata "x" a fost cel mai bun lucru de pe lumea asta care mi s-a intamplat.si o iubesc de mor si in prezent. si nu stiu ce sa fac. se vede... si simt ca nu mai vrea sa fie cu mine. am ajuns sa o iubesc mai mult de cat imi iubesc parintii si familia. dupa atata timp am realizat cat o iubesc.si am incercat de atatea ori sa o uit si nu pot. pur si simplu nu pot. nu stiu ce sa fac.mor fara ea.

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Dragostea trebuie sa o incui intr-o cutie si sa o oarunci departe
pentru ca in viata nu o sa iti aduca de cat VENIN
ura dezamagire durere
Femeile nu iubesc ele cred ca se vand celui care da mai mult

Iar tu o sa inebunesti cand o sa iti dai seama ca nici o femeie nu iubeste pe cineva milos sufletist dragut bun credincios demn... carismatic inteligent

ci ele sar in bratele celor care au masini bani bani bani bani bani bani bani bani bani bani

femeile iubesc doar banii
si toate lucrurile trecatoare

ele nu stiu daca cauta fericirea in viata
sau poate ca pentru ele fericirea inseamna bani

asa ca daca chiar vrei sa iubesti pe cineva vreo data cauta o biserica de penticostali
sau baptisti
vezi ca si acolo sunt fete stricate
dar tu trebuie sa o cauti pe cea mai modesta

nu trebuie sa fie neaparat frumoasa ca o sa se bata multi pe ea

in viata incearca sa o iei pe aiai pe care nu o vrea nimeni

poate ca atunci o sa fii si tu iubit

sansele in viata sunt foarte mici sa te iubeca vreo data cineva

poate ca nici parintii nu te iubesc
poate ca nimeni nu te-a iubit vreo data

Dar cert este ca Dumnezeu te iubeste

Este singurul care te iubeste
si Durerea poate sa ti-o aline rabdator

Daca il ai pe Iisus in inima ta atunci o sa poti merge mai departe in viata
si o sa fii bogat spiritual
si fericit
mai fericit de cat cei ce te dispretuiesc
si iti fura femeile cu bani
tu o sa ai mult mai mult de cat bani
o sa ai ceva ce ei nu pot avea
tu o sa semeni cu Iisus

lucrurile astea nu ti-lea mai spus nimeni si nu o sa ti-le mai spuna nimeni in viata
cele care ti-le-am spus eu aici

dar nu le uita pentru ca eu am pierdut viata mea
ca sa ajung la concluziile acestea
si eu am alergat dupa femei care se maritau cu americani bogati
care inainte de a ma insura eu cu ea a sarit in bratele unui austriac
si tot asa

Femeile o sa te tot dezamageasca in viata
asa ca nu pune toata inima intr-o relatie de cat atunci cand o sa te castoresti

Asteapta pastreaza-ti inima
mai pune cateva ziduri de protectie in jurul inimii tale
ai grija de ea
pentru ca alt fel o sa ajunga foarte sfasiata

iar durerea o sa iti intre in oase si o sa puna stapanire pe tine
si o sa te transformi totul intr-o durere umblatoare
si o sa te simti ca si cand cineva tea batut marunt marunt marunt
si o sa fii tot doar o rana
o sa mori de durere daca te indragostesti prea tare

femeile isi bat joc
ai grija ca ele fac mistouri si o sa isi bata joc de bine
si o sa iti calce inima in picioare
ne pasandule de tine

Tu alerga la Iisus si stai pe genunchi in rugaciune
Doar iisus poate sa o faca sa fie doar a ta
Isus si Dumnezeu poate sa o calauzeasca
poate sa lucreze la inima ei si sa o ajute sa se indragosteasca de tine si sa ramana cu tine pentru tot restul vietii

Roaga-te la iisus ca El poate!

| blackdevil2015 explică (pentru RxTx):

Multumesc mult. ma simt mult mai bine acum.

11 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ce este cu ne putinta la oameni este cu putinta la Dumnezeu
roaga-te!

| RxTx a răspuns:

Dumnezeu EXISTA!

| mihai69 a răspuns:

Dacă mătuș-ta e soră cu mama ăleia, înseamnă că sunteți rude. Ce puii mei vrei de la ea în cazul ăsta?!?

| blackdevil2015 explică (pentru mihai69):

E matusa mamei mele. nu are cum sa fim rude am intrebat-o pe matusa mea.

| mihai69 a răspuns (pentru blackdevil2015):

Deci sora mătușii mamei tale nu ți-e rudă... mda... interesant. Chiar și prin alianță dacă ar fi, tot e ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai vorbeste cu ea daca iti place.

| qCrazyMan a răspuns:

Aia de 16 era o javra, crezi ca ei i-a placut un baiat de 13? ce vede la el? muschi nu, masina nu, bani nu. s-a distrat putin cu tine si tu cum poti sa iubesti. doar daca te "saruti cu ea", iubirea inseamna altceva ma rog nici eu nu stiu am 15 ani. dar stiu un lucru un sarut nu inseamna ca iubesti, si ai zis ca te comporti ca unul de 18 si gandesti la fel. eu nu cred daca era 1 de 18 spunea : A dracu de javra i-a sa o dau in *** si imi trece, din potriva te comporti ca 1 de cel mult 10 ani. ai venit sa te dai mare ca te-ai pupat cu 1 de 16 rolling on the floor, Bafta!

| nananaan a răspuns:

Ofof dragostea asta de la 13 ani.

| blackdevil2015 explică (pentru nananaan):

Macar nu mai comenta. am 14 ma comport si gandesc ca unul de 18!

| UzOm a răspuns (pentru blackdevil2015):

Gandesti un rahat. Cei care gandesc asa "14 ma comport si gandesc ca unul de 18!" sunt cei care traiesc prin ghetouri si se chinuie singurei sa caute ceva de mancare pentru el si fratele sau. Tu esti doar un rasfatat care cauta un raspuns pentru esecul din dragoste. Daca aia e curva ce vrei sa-ti fac? Ar trebui sa asculti de verisoara ta. Ea stie ce vede nu tu.