| Miuriel a întrebat:

Acum un an si cateva luni am vrut sa ma pun cu un tip cu 6 ani mai mare decat mine, dar nu mi-a dat nici macar o sansa deoarece credea ca sunt prea mica. Dupa putin timp el a plecat in italia la mama lui si eu nu am reusit sa il uit.Sunt sigura ca si el ma placea dar nu a vrut sa fim impreuna pentru ca eram cam micutahappy El mai are un frate mai mic cu 1-2 ani si sunt cu el de vreo 4 luni, si am inceput sa tin la el foarte mult in ciuda ca nu e tocmai foarte fidel... De Craciun o sa se intoarca tipul de care imi place mie in tara, dar eu sunt cu fratele lui si nu stiu pe cine sa aleg... Mi-a dat de inteles ca as cam avea sanse sa fim impreuna dar am ajuns sa tin la amandoi foarte mult. Ce ati face in locul meusad? helpsad >Funditabig grin

Răspuns Câştigător
| Hirockers a răspuns:

thinking 1) alege pe cine placi mai mult. 2) asigura-te ca e reciproc. daca nu e reciproc risti sa ii pierzi pe amandoi. Dar renuntand la unul pentru altul. din astia 2 unul o sa sufere sigur.inca ceva: fii sincera.si fratele lui mai mic din cate am inteles nu e prea fidel.de ce ai fi cu un tip care te inseala? Alege ce e mai bine pentru tine. daca te gandesti la toti risti sa-ti pierzi fericirea si nu merita crede-ma.pe langa o clipa de fericire vei avea mii de clipe neplacute

4 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, dupa parerea mea, deja ai facut o greseala capitala: te-ai cuplat cu fratele baiatului de care iti place. chestiile astea nu se fac. nu te cuplezi cu frati. Ori se vor certa din cauza ta ori vor barfi pe seama ta si vor face comparatii de genul "aaa.pai mie imi facea chestia aia cand eram cu ea...pai da... da mie mi-a facut chestia asta cand am fost cu ea". e nasol. avand in vedere ca situatia ta e neplacuta, ori ramai cu baiatul cu care esti acum, mai ales ca e putin mai mic de varsta, ori te desparti de el si nu-i mai cauti. nici pe el nici pe fratele lui. nu stiu cati ani ai, intuiesc totusi. dar la 16 ani, o diferenta de varsta de 6 ani este destul de mare. ca sa nu mai zic ca nu e chiar legal si nici nu cred ca parintii tai ar fi de acord.

| HBK a răspuns:

Tu crezi ca dragostea celui de 20 de ani fata de tine e o loterie?! cum adica iti da sanse.Sansele ti le faci tu singura.Si cred ca esti destul de mare sa intelegi. El daca vroia sa fie cu tine pana acum, ar fi fost. Poti alege sa ramai cu fratele lui daca sentimentele sunt reciproce sau alegi sa ii uiti pe amandoi.

| babykeykey a răspuns:

Eu zic sa ii lasi pe ambii.De ce? ala mai mare daca ar fi vrut sa fie cu tine, ar fi fost de la bun inceput iar fratele lui, daca nu e fidel inseamna ca nu tine la tine. Ce rost are sa-ti pierzi timpul si sa iesi poate aiurea dintr-o relatie in care numai tu te implici?happy
Lumea e plina de baieti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la amandoi