| 000TreabaMea000 a întrebat:

Hey toti cei de pe TPU va rog ajutati-ma o sa va scriu povestea mea aici si daca se poate sa ma ajutati plz funda

deci a inceput totul acum vreo 3 ani cand am format un cuplu cu un baiat care il iubeam de ceva timp, parinti mei nu erau de acord cu el asa ca am incercat sa ne vedem fara sa stie, ne-am intanlit asa vreo 7 luni a fost frumos ne-am inteles bine dar totul a luat sfarsit cand a aflat fratele meu (fratele meu este prietenul lui cel mai bun ) si i-a spus mama si apoi toata familia a sarit in capul meu si mi-au luat telefonul si etc spuneau ca nu este bun pentru mine(ele este cu 5 ani mai mare ca mine si a avut o iubita care a pretins ca a fost insarcinata cu el dar de fapt nu a fost asa ca ea spunea ca ave vreo 7 luni si in intervalul in care a ramas insarcinata el a fost plecat din tara vreo 3 luni, dar desigur ai mei nu cred asta, dar eu cred in el pentru ca este foarte sincer cu mine si orice a facut mi-a spus)deci ai mei au reusit odata ce nu am putut sa ma mai vad cu el fratele meu nu a mai vb cu el la telefon nu puteam sa vorbesc ca nul aveam relatia sa sfarsit....deci in aceste 7 luni doar ne-am vazut am vorbit nu m-am culcat cu el si nu a insistat pe chestia asta in puls stiau de ai mei si
dupa un timp ne-am gasit amandoi pe altcineva dar noi am mai vorbit in ciuda faptului ca ne iubeam mult am fost prieteni buni si ne dadeam multe sfaturi cu toate ca relatiile noastre cu parteneri nu mergeau deloc bine noi contunuam sa ramanem prieteni fiind ca nu avem cum sa ne intanlim din cauza alor mei.Dar a trecut un timp si noi nu mai eram numai prieteni cu toate ca nu ne vedeam cand vorbeam ne spuneam ca ne iubim si ca chiar daca ne iubim e mai bine sa nu fim impreuna, dar intr-o zi cand ne-am vazut dupa ce am mai vorbit am ajuns sa facem dragoste si dupa tot ce se intamplase intre noi in ziua aceea am decis sa fim impreuna si sa ne despartim de iubiti pe care ii aveam.....deci el a facut primul pas a sunat-o pe iubita lui cu cere se certa de vreo cateva zile si i-a spus ca se termina totul, apoi eu l-am sunat pe iubitul meu si nu am apucat sa-i spun ce vreau ca a facut-o el primul si dupa ceva timp au aflat ai mei nu prea au fost de acord dar impreuna am vorbit cu ei si se parea ca ne intelege dar cand era el nu aveau nimic dar cand eram numai eu imi reprosau ca nu este potrivit pentru mine si etc...
acum parinti mei au divortat si eu am ramas cu mama si sora mai mica si acum ca ne-am mutat si nu mai suntem asa de aproare unu de celalalt ne vedem mai rar mai greu ca alor mei nu le convine si acum noi ne-am gandit ca o sa ne fie si mai greu ca ne indepartam din cauza asta chiar daca ne iubim este greu si parinti lui l-au sfatuit ca ar fi mai bine sane mutam impreuna si noi ne-am gandit la asta dar asta ar insemna sa aleg intre ai mei si el si imi doresc mult sa fiu cu el dar nu stiu exact ce sa fac ce credeti ca ar fi mai bine ( pe cine sa aleg si daca voi alege sa raman cu el vor intelege ai mei in final sau o sa intrerupa toate legaturile cu mine?

plz raspuns:* dau funda

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

Daca relatia voastra a rezistat atat de mult inseamna ca nu a fost degeaba asa ca muta-te cu el.

9 răspunsuri:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Cati ani aveti? happy

| Cristiann25 a răspuns:

Mai intai poti specifica, cati ani ai?

| NuMaContrazice a răspuns:

Complicata treaba ....ai mai multe variante :
1. Poti sa te muti cu el cu riscul ca relatia voastra sa se destrame pe parcurs, si nu aI mai avea unde sa stai si ar trebui sa te intorci la parinti (care de obicei te iarta pentru ca esti copilul lor, dar daca nu te iarta ai incurcat-o)
2.Sa renunti la el si sa ramai cu parintii, sa incerci sa-l uiti si sa-ti vezi de viata ta.O sa mai gasesti si pe altii de care sa te indragostesti.
In cazul in care tu chiar il iubesti atunci ....nu stiu ce sa zic, e alegerea ta, dar i-a in calcul ca poate nu o sa fie totul roz intre voi si daca o sa va despartiti atunci ce faci?
Fa ce e mai bine pentru tine!

| SparkleO a răspuns:

Salut. ar fi o posibilitate sa va mutati impreuna, dar tine minte, parintii pe primul loc. e o alegere grea.

daca va veti muta impreuna, va fi frumos la inceput, apoi, incetu cu incetul va veti plictisi...

| secret093 a răspuns:

Daca ai peste 20 de ani te poti muta cu el, dar trebuie sa te sfatuiesti cu parintii tai.

| MarianDeluise a răspuns:

Foarte Frumos. Daca esti majora mutate cu el happy
Daca esti minora ramai cu familia
Bafta!

| fanuldinamo a răspuns:

Daca te muti cu el ai tai n-o sa se supere pentru ca esti fica lor in plus daca esti fericita si ei o sa fie fericiti

| blackinnocence145 a răspuns:

Hei,foarte frumoasa povestea ta. Alegerea e destul de grea, daca tu esti convinsa ca il iubesti si el te iubeste, de ce sa nu va mutati impreuna? Adica parintii sunt parinti, la un moment dat iarta. Dar se pune problema si pe partea cealalta, de ce crezi ca relatia la distanta nu ar merge? Nu cred ca distanta poate impiedica doi oameni sa se iubeasca.Fa-i ce crezi ca e mai bine pentru tine. Eu mi-am spus doar parerea, decizia iti apartine!

| magdalena94 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi mai bine sa nu te indepartezi de familia ta. ei sunt singurii care iti vor fi alaturi mereu si nu te vor abandona niciodata. Si parintii mei sunt despartiti. Stiu prin ce treci in aceasta privinta. Dar crede-ma ca niciodata nu trebuie sa te indepartezi de ei. Daca va iubiti atat de mult e timp pentru toate. Daca e sa fiti impreuna o sa fiti si peste 10 ani. Ai rabdare si o sa vezi ca toate se vor aseza la locul lor. happy Ai incredere in destinul tau ca totul va fi bine in cele din urma.