| anonim_4396 a întrebat:

Acuma 4 luni am fost cu un baiat de 17 ani.am fost impreuna aproape 2 ani(eu am 13 ani) neam iubit foarte mult dar m-am despartit de el din cauza prietenelot mele care ziceau ca e urat dar eu il iubeam foarte mult si el la fel.Si sufar foarte mult dupa el plang in fiecare zi. si de cate ori il vad ne uitam unul la celalalt si ne curg lacrimi de durere ca ne-am despartit. ajutor nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Doamne fereste iti pot zice doar un singur lucru "Impacati-va!". Daca va iubiti si suferiti de ce nu va impacati, lasa tu ce zic prietenele tale daca iti sunt cu adevarat prietenene sau doar niste invidioase ar trebui sa se gandeasca la fericirea ta.Acum este bine ca suferi degeaba? Pentru ce, pentru ele, pentru o simpla parere de a lor? Nu trebuia sa te desparti de el doar pentru ca au zis prietenele tale asta.Impaca-te cu el si fiti fericiti nu mai asculta gura lumii, ca nuami rau vrea.Bafta! si nu mai fi trista

15 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Doamne fereste iti pot zice doar un singur lucru "Impacati-va!". Daca va iubiti si suferiti de ce nu va impacati, lasa tu ce zic prietenele tale daca iti sunt cu adevarat prietenene sau doar niste invidioase ar trebui sa se gandeasca la fericirea ta.Acum este bine ca suferi degeaba? Pentru ce, pentru ele, pentru o simpla parere de a lor? Nu trebuia sa te desparti de el doar pentru ca au zis prietenele tale asta.Impaca-te cu el si fiti fericiti nu mai asculta gura lumii, ca nuami rau vrea.Bafta!

| answer a răspuns:

Se vede ca esti inca un copil! Cum mei sa asculti de prietenele tale, sa te lasi influentata? Pentru tine conteaza gura lumii? Conteaza daca e frumos, atata timp cat tu il iubesti? Orice-ar fi, daca va impacati sa nu faceti prostii ca va iubiti, ca tu esti inca mica si mai ai de invatat multe si mai ales mai ai pana sa te maturizezi! Lasa gura lumii, ca nu lumea iti da tie sa manaanci si nici nu iti vrea binele lumea! Daca zici ca tii la baiatul asta, vorbeste cu el si va impacati, dar nu te pune pe facut nebunii cu el...la varsta ta, e de ajuns o relatie platonica, iar daca el te iubeste, te va astepta! BIne? Bafta!

| summer12 a răspuns:

Asa am facut si eu :d m-am lasat influentata. proasta miscare.fa ceea ce te face fericita.alea nu-s prietene care nu te inteleg, nu prietene adevarate cel putin. Daca nu ai un motiv intemeiat sa te desparti de el, impacati-va. Nu merita sa fi trista pentru ca prietenele tale cred nu stiu ce. Tu sa fi fericita. Impuneti parerea! Daca vor sa te accepte avand un prieten mai urat bine, daca nu asta e, tu tot pe el il iubesti. Ai sa regreti daca nu faci ce simti. Succes

| deluXxe a răspuns:

Impacate cu el. mai bine te lipsesti de prietene decat sa suferi. si daca, chiar va iubiti o sa treceti peste toate. nu le mai baga in seama.ele nu pot alege in locul tau. poate is invidioase. O sa se obisnuiasca cu asta. si daca iti sunt prietene adevarate. nu te vor alunga. sau sa nu te bage in seama. nu stiu cum sa-ti spun big grin Impacate cu el. si nu le lua in seama pe ele... Bafta!

| Polaris a răspuns:

M-am oprit la partea cu 'eu am 13 ani'. La 13 ani îţi vine ciclul, şi tu stai cu tipi cu 5 ani mai mari ca tine? straight face

| Polaris a răspuns:

Logic că am. straight face

| Polaris a răspuns:

Nu poţi fi capabilă să iubeşti la 13 ani. E doar un moft.

| nIMic_3176 a răspuns:

Scapa de prietene! Si scapa de el! laughing

| DeeaSixx a răspuns:

Da ai vreo problema?

| DeeaSixx a răspuns:

De ce pentru ca noi doi ne iubim foarte mult!

| DeeaSixx a răspuns:

Nu e nici un moft.

| Raluka_6009 a răspuns:

CE?! CUM SA FACI ASA CEVA? Impaca-te imediat cu el si discuta cu prietenele tale frumos. Spune-le ca trebuie sa intelega cat de mult il iubesti.Da-le un exemplu! Poate isi dau seama si te lasa sa traiesti cu el. Oameni buni...Desteptarea! daca iti sunt prietene bune atunci vor intelege, daca nu pur si simplu lasa-le, ori se vor intoarce ele mai tarziu la tine ori vei gasi niste OAMENI Adevarati.winking

| Anabella01 a răspuns:

Draga mea prietena, impacate cu el ptca eu stiu ca voi va iubiti. happy

| l0v3ly8l0v3ly a răspuns:

Impacate cu el si sa nu iti spese de ce zic prietenele tale.

| selena_3868 a răspuns:

Impaca-te cu el si sa nu iei in serios tot ce spun oamenii. Daca voi va iubiti nu conteaza ce spun altii.