| anisika a întrebat:

am ceva foarte important de spus,nu neaparat ca sa primesc raspuns sau ceva de genu asta,o fac ca sa ma simt mai bine.E legata de un baiat...
Acum vreo doua luni,m-am indragostit de un baiat(nu a fost chiar dragoste la prima vedere,era un coleg nou si ii detestam pe toti colegii noi)ei bine,l-am intrebat daca ma place si el nu a vrut sa-mi raspunda. Apoi i-am zis ca il plac si el mi-a zis apoi ca si el ma place.M-a intrebat daca vreau sa fim impreuna(raspunsu a fost, evident, da).Si apoi toti din clasa au aflat(am uitat sa mentionez ca sunt a5a)si au inceput sa faca mare tam-tam. Dupa vreo 2 saptamani, mi-a zis ca se desparte de mine pentru ca toti se bagau in relatia noastra.Ei bine, vreo 3 zile am plans incontinuu pentru ca am pierdut un baiat ca el(amuzant, inteligent si f.f.f.f. frumos ceea ce e destul de rar sa intalnesti si sa fie in clasa cu tine si ce e drept chiar il iubeam). Apoi iar dupa 3 sapt. s-a impacat cu mine eram in culmea fericirii. Dupa a gasit pe jos un bilet stupid pe care l-a scris o colega de-a mea cu textul ca el are... fund mic.I-am raspuns ca nu ma intereseaza.Cand l-a vazut, iar s-a despartit de mine.Va dati seama cat am plans iar si mi-a zis ca daca vreau sa mai fim impreuna sa-l sarut(am zis nu ca nu-mi place urasc sa fiu sarutata)mi-a spus ca nu mai are ce discuta cu mine.Si azi, la un targ de jucarii(directoara face chestia asta de 3-4 ori pe an si e f.f.f. plictisitor si stupid)l-am vazut ca se tinea cu o fata de mana(si eu care credeam ca inca ma place dupa cum se comporta cu mine chiar daca eram despartiti si asteptam sa isi ceara iertare).I-am zis unei colege chestia asta si a zis ca e ceva murdar la mijloc si ca rezolva ea.Ei bine, m-a chemat urgent sa discutam si am vb cu fata aia care e super de treaba trebuie sa recunosc si i-am zis toata povestea dintre noi doi.Mi-a spus ca de acum ea e iubita lui dar o sa vorbeasca cu el si, daca e nevoie si pentru mine o sa-i smulga parul din cap si chiar asta am vazut ca ii facea 2 min mai tarziu.Am acceptat situatia si i-am urat succes Alinei(asa o cheama pe fata aia )in relatia cu Robert(baiatul respectiv). Chiar daca am zis-o cu zambetul pe buze,in sinea mea urlam de tristete si durere(alte fete nu ar accepta asa usor sa cedeze un baiat altei fete)Ce ma fac? de fiecare data cand il vad pe Robert imi vine sa plang si cu greu reusesc sa fiu zambareata si sa rad la glumele colegelor mele...cryingcryingE prima oara cand sufar din cauza unui baiat, ce-i drept pana acum baietii plangeu din cauza mea (sunt frumoasa nu ca m-as lauda, asta e ce zic baietii despre mine)ce ma fac? din clipa in clipa cand ma gandesc la el imi vine sa plang...rog urgent raspuns!
P.S.: colegele m-au poreclit Florin Piersic cred ca va dati seama de ce...

Răspuns Câştigător
| 10danny0499 a răspuns:

Nu plange, esti abia a 5-a,si fetele mai mari sufera. Daca faci asta acum,nu faci decar sa iti prelungesti suferinta. Sfatul cuiva mai mare care a trecut prin asta:nu te concentra pe el,ai scoala de care trebuie sa te ocupi, ai prietene care sunt sigura ca iti sunt alaturi, la ce iti tebuie un iubit acum? Ca sa nu mai zicem ca baietii, la varsta asta nu stiu ce e o relatie, abia prin clasa a 7-a se prind si ei.Mereu sa iti zici ca nu te-a meritat, ca nu merita sa fii cu el. Sper ca ti-am fost de ajutor :-).

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu merita sa plangi pentru el, esti frumoasa, succes ai plus de asta ai tot timpul din lume pentru a intalni persoana potrivita

| catthshshshs a răspuns:

Calmeaza-te si treci peste. Pentru cine plangi tu? Chiar merita o fata frumoasa ca tine sa planga pentru unul ca el? Mai gandeste-te!

| Hash001 a răspuns:

Esti doar clasa a 5-a, eu la 10 ani ma jucam cu putulica prin nisip.

| emilitalia a răspuns:

Am inteles ca esti in clasa a 5-a.Eu zic sa mai astepti sa treaca anii si atunci ai sa aflii cu adevarat cum este cu dragostea si baietii. Spor la scoala(carte).

| crestiniromani a răspuns:

Stai linistita, pentru ca daca chiar te iubeste, se va intoarce la tine. Dar nu plange, mai sunt baieti pe lumea asta, mai frumosi si mai destepti ca si el. O sa intalnesti tu pe altcineva si o sa spui in sinea ta: "Pfai, dupa cine am mai mers si eu!" Crede-ma, e poveste reala happy

| anisika explică:

Raspunsurile sa nu fie pe seama poreclei mele.OK?