| Zoexyw1234 a întrebat:

Hei TPU :*! Vreau sa ma ajutati cu ceva si va rog nu ingnorati deoarece părerea fiecăruia conteaza! Mulțumesc! happy Deci.e vorba de fostul meu iubit, am fost impreuna 9 luni si in februarie făceam un an. problema e ca. intre noi s a bagat o fata care ne a despărțit si asta pe la sfârșitul lui octombrie și pe la începutul lui noiembrie mda, ne am despărțit bineînțeles el după câteva săptămâni 2-3 s a cuplat cu ea, bine stateau in fiecare zi impreuna si sunt la aceeasi scoala. faza e ca eu eram geloasa pt ca il iubeam si mi a spus ca ne am despărțit din cauza ca sunt prea geloasa si posesiva(dar nu este deloc adevărat asta a zis o doar ca sa caute un motiv ca sa ne despartim, ma rog) si el in tot acest timp m a sunat aproape in fiecare zi si săptămâna și inca o mai face, el zice ca ma suna ca sa isi bata joc de mine dar eu nu înțeleg cum a putut ma.sa lase asa...el ma iubeam f f mult a zis ca nu o sa ne despartim si imi facea multe cadouri dragute si chiar tinea super mult la mine si eu cred ca inca mai tine, fata aia e o nesimțita ea trebuia sa fie acuma cu alt băiat dar mi l a furat pe al meu (iubit).a e ca eu cred ca sunt la panarama nu cred ca el ține asa mult la ea cum tinea la mine, doar vrea sa ma faca geloasa si asta 100%. ei 2 sunt de o luna impreuna dar mi se pare ca nu se comporta ca un cuplu. Oare vom.mai fi impreuna? Voi ce ziceți? Adică eu asa cred ca vom fi deoarece mai are sentimente fata de mine... Ma rog mulțumesc ca ati citi pana aici!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu iti poate fura un barbat care este al tau. Faptul ca e cu o alta fata iti arata clar ca nu te respecta si nu te iubea. Nu o acuza pe ea, pana la urma, ea avea mult mai putine obligatii fata de tine ca el. El este cel care ar fi trebuit sa aiba grija de relatia voastra si as iti fie fidel, nu trebuia sa aiba ea grija de asta.
Nu conteaza cat tine la ea sau cum se comporta cu ea. Conteaza doar ca nu a refuzat-o de dragul tau.
E posibil sa va impacati, atata timp cat tu accepti ideea ca te va insela mereu si te va parasi periodic pentru alte femei, intorcandu-se la tine dupa bunul plac.

2 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Da, eu cred că el îşi va da seama că trebuie să fiţi împreuna, dar poţi să îi zici aşa : Eu încă te mai iubesc, să ştii că nu te voi uita nici o dată, poate va fi cu tine, dacă zici aşa.

| AliGab a răspuns:

Daca tinea asa mult la tine crezi ca se culca cu ea? O fi ea o nesimtita dar si el are mai bine de 50% din vina. Respinge-i apelurile, nu ii mai da apa la moara sa-si bata joc de tine. Ramai tare pe pozitie si nu iti mai dori sa fii cu unul care deja te-a nselat sau poate vrei sa te insele din nou? intr-un cuvant: LASA-L! altfel vei suferi si mai mult decat ai suferit pana acum. Succes!
P.S: este doar o parere insa tu faci cu doresti, dar mai tarziu sa nu spui "Nu am stiut!"