| IubescDinSuflet a întrebat:

Buna tuturor
Am o mare problema si va rog sa ma ajutati
M-am despartit de baiatul pe care il iubeam cel mai mult in urma cu o luna jumate, doua.Relatia noastra a tinut 6 luni dar ne cunoastem de mult timp si am mai fost impreuna si inainte de vreo doua ori. Oricate probleme am avut am trecut mereu peste pentru ca ne-am iubit si eram convinsi ca vom ramane pentru totdeauna impreuna.Din pacate toata lumea era impotriva noastra inclusiv parintii mei iar eu m-am hotarat sa renunt la noi pentru ca nu imi doream sa ajung la o zi in care sa fiu pusa sa aleg intre ei.El si-a dorit sa luptam in continuare dar pana la urma ne-am despartit.
In tot acest timp atat eu cat si el ne-am facut alta relatie care din pacate nu a mers nici la mine nici la el.Acum nu stiu pe care sa il aleg deoarece amandoi ar vrea sa se impace cu mine. Ultimul baiat m-a dezamagit enorm si chiar daca acum ii pare rau pentru ce a spus eu nu pot sa trec peste asa usor, iar pe celalalt cred ca inca il iubesc si poate va fi toata viata in inima mea dar mi-e frica si nu am putere sa lupt cu toti mai ales cu parintii mei pentru noi (el e primul si singurul baiat cu care am facut dragoste)
Va rog sa ma ajutati cu un sfat
Multumesc mult
P.S...am aproape 20 de ani

3 răspunsuri:
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea ar trebui sa nu te iei după vorbele celor din jur si al părinților, dacă tu îl iubești pe acel băiat ramai cu el dacă te face fericita și demonstrează-le părinților ca ești fericita cu el și orice ar face ei ca sa va despartă nu veți reuși, ai 20 de ani ești majora. cu capul pe umeri si ar trebui sa te descurci singura si sa iei propriile decizi fără sa te influențeze cineva, asa ca lasa vorbele parintilor si împăcate cu el nu iti decid ei viata cu cine sa stai si cu cine nu si pana la urma vor intelege doar esti copilui lor ar trebui sa te înțeleagă.
Si mai e ceva ''nu imi doream sa ajung la o zi in care sa fiu pusa sa aleg intre ei '' daca se intampla asa ceva le spui daca voi ma iubiți si vreți sa fiu fericita atunci vreau sa fiu cu el, lupta pentru dragostea ta și fa ce iți spune inima, mult succes.

| AndyLavy a răspuns:

Eu as spune pe niciunul. alege altul, sau stai o perioada singura. Daca nu te crezi in stare sa treci peste dorinta parintilor, daca esti prea mica pentru a face acest lucru ce rost are sa il ranesti si pe el in continuare. Trecutul trebuie lasat sa moara, altfel nu vei trai niciodata in prezent.

| MetalHead04 a răspuns:

Asculta-ti inima, spune-i lu mata si lutacto ca si ei s-au iubit si stiu cum e sa iubesti..si ce naiba? ai 20 de ani mai stau ei dupa tine?