| alinty a întrebat:

Acuma citeva zile in urma prietenul meu mi-a spus ca ne despartim, ceia ce m-a facut sa sufar enorm de mult,, as vrea sa-i scriu ceva care sal faca sa regrete si sal atinga la inima cuvintele mele, insa nu stiu ce sa-i scriu.va rog ajutati-ma,,, mersi

10 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Indiferenta
si fa exact ce ii place lui sa faci.
cand e el in preajma
fa lucruri care stii ca le-ar aprecia

| Pissy a răspuns:

Faci cum crezi tu ca ti`e mai bine. Dar alta nu vei mai gasi sa te iubeasca asa. E alegerea ta si ti`o respect! :*... Asa spune`i.sau mai dezvolta tu daca nu`ti placethinking:*

| Kylexy a răspuns:

Stiu prin ce treci si eu o iubesc si acum dupa 3 ani.
Nu face nimic timpul va decide pentru voi poate cine stie ce este in mintea lui acum razbunarea e dulce dar e arma prostului daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine dar atunci sa ii spui ca va trebui sa iti recastige increderea. Sarbatori fericite

| A12NDRA a răspuns:

Punel sa asculte una din aceste trei melodii, sau chiar pe toate daca poti sa il convingi:
Solo-Imi amintesc
Inna-Oare
Giulia-ArmeleImi pare rau pentru tine, iti urez succes si sarbatori fericite!

| Maya_9911 a răspuns:

Stii ca dragoste cu forta nu se poate. daca asta a fost decizia lui. inseamna ca a avut un motiv, nu? Ok, sa presupunem ca va regreta, se va intoarce la tine. Tu vei fii satisfacuta pe deplin, stii ca in urma unor "manipulari" s-a intors? Sunt mii de baieti. Daca nu e el, va fi altul care sa-ti intre la inimioara. Bafta. Hugsss >big grin

| Cuuukii a răspuns:

Nu sunt eu experta sau asa ceva, doar as putea sa iti vorbesc din proprie experienta, desi am doar 15ani.In relatii pun foate mult suflet in ele, desi uneori imi fac rau singura.
Banuiesc ca aceasta veste te-a devastat, te-a facut sa iti doresti sa nu fi existat, sa fii fost doar o picatura de apa care dispare la razele soarelui.
Foarte trist, in prag de sarbatori, in Ajunul Craciunului.Imi pare foarte rau pentru tine desi nu te cunosc, dar cunosc povestea.
Oare de ce ti-a spus ca vrea sa va despartiti? incearca sa aflii.deschidei mintea si inima.nu trebuie sa-l faci sa regrete, va regreta singur.Cum ai spus si tu "sa-l atinga la inima cuvintele mele". cuvintele tale nu ale noastre.
Tot ce pot spune este ca azi lasa-l deoparte, e Ajunul, iar maine Craciunul.
Daca ti-as lasa un "text" as parea falsa, cu sentimente false(parerea mea). Desi eu adesea ma pun in situatia altora doar pentru a vedea si a simti sentimentul pe care acestia il simt acum parca nu as putea, desi as vrea.
Trebuie sa afli intai de ce a ales acest lucru, apoi spune-i ce ai pe inima, ce iti vine in minte.pe loc. spune-i tot. Apoi asteapta reactia lui, observai starea. Daca chiar ti la el redeschidei ochii.
Nu va cunosc starile de suflet, comportamentul si in nici un caz nu stiu ceea ce ganditi.
Incearca sa-i spui din toata inima ceea ce simti pentru el si intreaba-l daca si el simte aceleasi lucruri pentru tine. daca zice da ai toate sansele sa te impaci cu el. daca zice nu.acest baiat nu merita efortul.
Sti cum se zice:"Daca-l iubesti lasa-l sa plece.".
As dori sa revii cu un feedback.
Pana una alta iti doresc Craciun Fericit, toate cele bune si nu uita speranta moare ultima.
Cu drag, CaramelFusion.

| Microice a răspuns:

Incearca sa-l ignori TOTAL! Nici buna sa nu-i mai spui! Va simti lipsa ta si il va afecta foarte mult ca te-ai racit fata de el.Asta e SINGURA possibiltiate de al aduce inapoi!happy

| Overseer a răspuns:

Condute dupa model:

[21:40:19] Ñòýí: happy
[21:45:56] Ñòýí: stii
[21:45:59] Ñòýí: m-am gindit
[21:46:22] Ñòýí: emotiile sunt ceea ce ne face diferiti de animale
[21:46:35] Ñòýí: emotiile sunt ceea ce ma fac sa ma simt om
[21:46:55] Ñòýí: emotiile sunt ceea ce ma fac sa traiesc
[21:47:03] Ñòýí: si sa nu vreau moarte
[21:47:13] Veronika: tu vrei sa ma pui pe gruz?
[21:47:19] Veronika: imi ajunge delfin
[21:47:34] Ñòýí: pur si simplu
[21:47:39] Ñòýí: vreau sa-ti arat
[21:47:40] Ñòýí: ca
[21:47:44] Ñòýí: mi-am schimbat
[21:47:46] Ñòýí: parerea
[21:47:52] Ñòýí: am emotii si ma mindresk ca le pot arata tongue
[21:49:50] Veronika: eu tot am emotii
[21:49:51] Veronika: insa
[21:49:57] Veronika: nu intotdeauna le arat
[21:50:01] Veronika: poate pentru ca ma tem
[21:50:08] Veronika:...
[21:50:12] Ñòýí: stii
[21:50:31] Ñòýí: nu degeaba it arat toate textele de la kuvintele estea
[21:50:43] Ñòýí: oameni sunt de tot felul
[21:50:45] Ñòýí: oameni care iti vor rau
[21:51:04] Ñòýí: oameni care sunt indiferenti de tine
[21:51:15] Ñòýí: oameni pentru care insemni ceva
[21:51:51 | Èçìåíåíû 21:52:21] Veronika: nu inteleg, dc faci asta pentru mine? eu doar te-am facut sa suferi
[21:51:58] Veronika: ti-am provocat durere
[21:52:02] Ñòýí: si trebuie sa stii ca atunci cand arati emotii
[21:52:08] Veronika: si tu continui sa fii alaturi de mine
[21:52:22] Ñòýí: vreau sa te fac sa intelegi
[21:52:31] Ñòýí: ca nu toti sunt la fel
[21:53:13] Ñòýí: si...
[21:53:17] Ñòýí: nu pot sa zic asta
[21:54:21] Ñòýí: tu ai spus ca nu crezi in dragoste, dar n-ai dreptate
[21:54:28] Ñòýí: si iti arat kontrariul
[21:54:38] Ñòýí: prin kuvintele skrise de altii
[21:55:07] Ñòýí: nu te pun sa te intorci la mine sau altceva, e alegerea ta
[21:55:08] Ñòýí: insa in viitor
[21:55:13] Ñòýí: trebuie
[21:55:20] Ñòýí: sa vezi in oameni nu doar dusmani
[21:55:32] Ñòýí: si sa vezi in dragoste nu doar suferinte
[21:55:45] Ñòýí: am aflat parerea ta la tot asta
[21:55:59] Ñòýí: si am vrut sa demonstrez ca poate fi altfel
[21:56:20] Ñòýí: poate sunt prea bun cu oamenii
[21:56:36] Ñòýí: insa niciodata n-am dorit rau nimanui
[21:57:05] Ñòýí: chiar celor care m-au facut sa sufar vreodata
[21:57:27] Veronika: eu chiar nu te merit, si totusi vreau atit de tare sa-ti spun : MII DOR DE TINE!
[21:57:40] Veronika: azi am vrrut sa strig in gura mare : IARTAMA!
[21:58:31] Ñòýí: sa stii ca niciodata nu m-am suparat pe tine
[21:58:41] Ñòýí: vedeam ca lupti singura cu tine
[21:58:51] Ñòýí: si am vrut sa te ajut sa te impaci cu sufletul
[21:59:13] Veronika: azi am primit o lectie de viata de la tine, si n-am so uit niciodata
[21:59:21] Veronika: am invatat atit de multe lucruri azi
[21:59:43] Veronika: si pentru asta iti multumesc
[21:59:43] Ñòýí: si stii: imi era si mi-e dor de tine...
[22:00:24] Veronika: :*(hug)

| gheodan21 a răspuns:

Nu cred ca e necesar sai scrii? daca tea parasit el nu va regreta ci va intelege ca esti inebunita dupa el... p/u sati pierzi demnitatea in fata unui prost?

| LeeLee a răspuns:

Hm, e cam greu sa te ajutam, pentru ca nu stim ce a fost inrte voi sau care este motivul pentru care el a hotarat sa terminati! Si degeaba mai incerci u asa, daca el a decis asta, banuies ca a avut un motiv... orice i-ai zice tu nu cred ca il va aduce inapoi sau il va atinge undeva! Si daca ti neaparat sa ii spui ceva, spune`i ceva ce simti tu, nu ce iti spunem noi aici prin raspunsurile noastre, asta`i parerea mea!