| MissPrestin a întrebat:

Nu am crezut in viata mea ca voi ajunge sa cer un sfat pe asa ceva dar uitati-ma. Deci, sunt cu un baiat de ceva timp si el s-a dat la mai multe fete acum ceva vreme, dar l-am iertat de fiecare data pentru ca il iubesc si stiu ca si el o face. Ieri dupa ce ne-am certat putin mi-a spus ca nu mai suporta sa ma faca sa sufar, ca e un dobitoc, ca merit un baiat mai bun si ca ma iubeste si de aia mai bine ne despartim ca sufar acum si dupa imi trece...Frate, tin la el, mult, enorm... Si el vrea sa ne despartim. Ce ati face in situatia mea?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

El chiar are dreptate draga mea, meriți ceva mai bun.

E de admirat și gândirea băiatului, nu toți gândesc ca el.

O zi frumoasă îți doresc.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Dariusuu):

El nu o gandeste cu adevarat, o spune ca sa nu o raneasca prea rau. Crede-ma, asa e.

12 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

L-as fi dat naibii dupa ce s-a dat la prima fata.
Normal ca meriti un baiat mult mai bun.
Nici acum nu e tarziu!

| micutsa19 a răspuns:

Daca te iubea lupta pentru tine,lupta sa ramaneti impreuna nu sa te faca sa renunti la el, stiu cum e faza e ca la mine a ajuns in situatia sa se si culce cu una si tot l-am iertat,,, si ce a facut el? a continuat sa imi faca zile fripte in concluzie daca si el si-a dat seama ca nu e bun pentru tine accepta situatia e greu stiu dar mai bine suferi acum decat sa suferi mai in timp mai mult cu cat petreci mai mult timp cu el te vei atasa si mai mult si vei suferi de asemenea mai mult, stiu ca e greu dar totusi trebuie,,, lasa-l si incearca sa nu te mai gandesti la el ocupati timpul cu alte chestii iesi cu prietenele tale plimbate orice numai sa nu aiba legatura cu el pentru ca daca vei accepta situatia el va face din ce in ce mai multe pe motiv ca el ti-a zis sa va despartiti daca nu vrei e problema ta

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Cum spunea, el tine la tine si intr-o relatie trebuie sa iti pese mai mult de celalalt decat de tine insuti.Si faptul ca s-a dat la alte fete se poate spune ca te-a inselat.Nu-l ierta, se pare ca nu vrea sa lupte pentru tine...

| Azµre a răspuns:

Nimic, te-a înșelat odată de două, l-ai iertat, dar el e conștient de asta și nu te iubește. Ce ai putea face în situația asta decât să lași lucrurile așa cum sunt.

| Raiiiisa a răspuns:

Ai facut o mare greseala iertandu-l, crezand ca poate se va schimba.
Cand nu vede din partea ta nici o reactie, lucrurile merg tot in mai rau, si de aceea nu s-a oprit doar la una.
Cand un baiat ajunge la concluzia ca, prietena lui merita ceva mai bun, ar trebui sa-l crezi.Tu chiar meriti ceva mai bun decat asta.
Fa-i pe plac si nu te miloji:*

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Crede-ma, el nu a ajuns la concluzia asta, ci doar nu o mai vrea. Probabil vede o piedica in viata lui destrabalata.

| AleXisAleXis a răspuns:

Daca te`ar iubi asa mult ar lupta ca sa te merite.
Spui ca te-a inselat de mai multe ori, daca te iubeste de ce a facut asta? Iar tu de ce l`ai ierat? straight face
Desparte`te de el si vezi care e situatia, daca poti sa stai fara el, cum e fara el.
Daca te iubeste asa mult nu va putea sa stea mult fara tine.

| BlackOldSun a răspuns:

Valabil la baieti cat si la fete! daca vrei sa ai un baiat trebuie sa fii dispusa sa il pierzi...asa ca un pic de spatiu nu strica sa se limpezeazaca situatia daca va veni inapoi e al tau daca nu...

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Am trecut pri asa ceva si stiu ca e neplacut! Lasa-l 2-3 zile pana cand o sa isi dea seama ca are sentimente puternice pentru tine sau pur si simplu vorbeste cu el si adu-i aminte de lucrurile frumoase pe care le-ati petrecut impreuna.Eu am vorbit cu el, i-am adus aminte de momentele frumoase si si-a dat seama ca ma iubeste enorm! Ii normal sa mai existe momente tensionate intr-o relatie. Bafta si fii tare! Sper ca am! putut sa te ajut! kiss

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

L-as lasa, daca as fi in situatia mea. Auzi, te iubesc si d-aia vreau sa ne despartim. E o idiotenie, preluata din filmele de rahat de pe la tv. E clar ca nu te iubeste, altfel nu te-ar parasi. Si era clar si dinainte de asta ca nu te iubeste, pentru ca daca te-ar fi iubit, nu te-ar fi inselat. NICIODATA. Crede-ma. Nu pot sa imi dau seama cum afirmi tu ca stii ca te iubeste, cand e clar ca nu te iubeste.

| YukyPuky a răspuns:

Un baiat daca iubeste cu adevarat o fata lupta pentru ea contra tuturorhappy daca el te-ar fi iubit asa cum sustine, presupun ca ar face orice sa lamuriti aceasta situatiehappy