| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU:-< in legatura cu problema mea : http://www.TPU.ro/......l-meu-s-a/ mi-a spus ca vrea sa ne despartim:-j.De cateva ore de cand tot plang si sufar nu stiu ce sa mai fac...prietenele mi-au spus ca nu merita dar tin enorm la el. Mi-a zis ca are motivele lui pe care nu vrea sa mi le zica.Nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred.Astazi am iesit afara dar nici macar nu a venit sa imi zica o vorba buna sa ma ia in brate sau sa ma sarute mai ales ca imi era foarte dor de el dupa 3 4 zile in care nu ne vazusem. Ce sa fac sa nu mai sufar atat?!

Răspuns Câştigător
| alexandra_9303 a răspuns:

Stii. sa te faci ca nu`ti pasa nu ai cum. pentru ca dragostea e mare atunci cand e. stiu cum e.petreceti cat mia mult timp cu prietenele tale. nu o sa-l uiti prea usor. dar macar o sa ai gandurile ocupate.o sa vezi ca in timp o sa-ti reviiwinking
multa bafta:*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Timpul te va ajuta sa il uiti gasesteti o ocupatie.

| Pho3nix a răspuns:

Ti-a spus motivul pentru care v-ati despartit? Incearca sa-l mai intrebi odata de ce v-ati despartit, incearca sa mai vbesti cu el.
Daca va zice ''nimic'' atunci mergi inainte si uita-l. Nu merita. Fi cat se poate de indiferenta.

| Nobodyy a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Stiu ca este foarte greu dar incearca in primul rand sa iesi cat mai mult cu prieteni afara si sa te distrezi. Apoi poti arunca amintirile cu el si incet incet il vei uita.Nu uita.Numai plange pentru ca nu vei castiga decat o mare durere de cap.Succes.
~Yoni.

| Alexandra_3724 a răspuns:

Nu am cum sa ies cu prietenii pentru ca si el face parte din grupul meu de prieteni si mai rau mi-as face sad...

| zizzu8 a răspuns:

Incearca sa iesi din rutina sa faci altceva sa nu te mai gandesti la el
uite. spre ex: iesi cu fetele in oras, du'te in club, iesi cu prietenii la o plimbare...gaseste ceva ce'ti place si sa te faca sa uiti de elhappy
sper sa te ajute sugestiilehappy.

| icecream a răspuns:

Taie'te cu lama...o sa te simti mai bine big grin( la mine mergewinking )